Joniškio rajono savivaldybė
2017 m. gegužės 26 d., penktadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Lietuvos ir Latvijos parlamentarai susitiko Žagarėje

Pastaraisiais metais bendradarbiavimas tarp įvairių Lietuvos ir Latvijos institucijų tampa vis intensyvesnis. Ir viena iš šį procesą skatinančių priežasčių – Europos Sąjungos struktūrinių fondų sukurti instrumentai, tarpžinybinių valstybių institucijų veiksmų ir strategijų derinimas, visuomeninių organizacijų iniciatyvos.

Įgyvendinant Tarpparlamentinių ryšių grupių susitikimo Rygoje (Latvijos Respublika) susitarimą rengti vienos dienos vizitus Lietuvos-Latvijos pasienio regionuose, gegužės 22 d. Joniškio rajone, Žagarėje vyko Lietuvos Respublikos Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Latvijos Respublika grupės ir Latvijos Respublikos Saeimos Tarpparlamentinių ryšių su Lietuva grupės susitikimas.

Bendradarbiavimas su Latvija – vienas ilgalaikių Lietuvos Respublikos Seimo tarptautinių ryšių prioritetų. Lietuvos Respublikos Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Latvijos Respublika grupę atstovavo grupės pirmininkas Kęstutis Masiulis, pirmininko pavaduotojas Algimantas Dumbrava, grupės nariai  Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė, Antikorupcijos komisijos pirmininkas Vitalijus Gailius, Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Valerijus Simulik.

Iš Latvijos Respublikos Saeimos atvyko Parlamentinių ryšių su Lietuva grupės pirmininko Romualdo Ražuko vadovaujama delegacija. Susitikimo dalyvius sveikino Lietuvos ambasadorius Latvijoje Artūras Žurauskas bei Latvijos ambasadorius Lietuvoje Einaras Semanis.

Siekiant glaudinti Lietuvos ir Latvijos pasienio regionų bendradarbiavimą, svarbiausias darbotvarkės punktas buvo konferencija, kurioje Latvijos Respublikos Aplinkos apsaugos ir regioninės plėtros ministerijos Vystymo departamento direktoriaus pavaduotoja Liga Lace pristatė Latvijos-Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programą 2014-2020 metais, jos pažangą, projektus, galimybes.

Pranešėja priminė, kad 2017 m. kovo 27 d. paskelbtas antrasis kvietimas teikti paraiškas Latvijos-Lietuvos bendradarbiavimo programos projektams įgyvendinti. Paraiškas dar galima teikti iki 2017 m. gegužės 31 d. 12:00. Antrąjam projektų įgyvendinimo etapui numatoma skirti 21,8 mln. eurų. Pirmojo programos kvietimo metu pateiktos 158 paraiškos, visos jos buvo finansuojamos.

Diskusijų metu Seimo narys V. Gailius pastebėjo, kad tai kur kas daugiau nei tik statistiškai įgyvendinti projektai. Tai – ir ženklus indėlis į vietos bendruomenes, rūpinimasis pažeidžiamų socialinių grupių interesais, bendras gyvenimo kokybės gerinimas ar tiesiog vietos infrastruktūros ir paslaugų kokybės pagerinimas. Asmenų įsidarbinimo galimybėms didinti, programoje numatyta 0,46 mln eurų.

Remiamos veiklos apima mokslo institucijų mokymo programų tobulinimą ir tarpinstitucinio bendradarbiavimo skatinimą, ypač atkreipiant dėmesį į profesijas, kurių trūkumas juntamas darbo rinkoje, mokymų, stažuočių ir tarptautinių gamybinių praktikų vykdymą, veiklas, padedančias identifikuoti būtinus mokymo programų patobulinimus, kitas veiklas, didinančias darbo mobilumą, įsidarbinimo galimybes ir darbo jėgos įgūdžių tobulinimą.

Seimo narys V. Gailius domėjosi kokie subjektai galėtų pretenduoti į šią paramą. Taip pat parlamentarą domino galimybė naudoti Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos lėšas rengiant projektus kelių rekonstrukcijai bei pasienio rajonų ir savivaldybių požiūris į naujo ES fondų planavimo periodo tikslus ir investicijų prioritetus pasienyje, jų suderinamumas su savivaldybių planais ir kofinansavimo klausimai.

Konferencijos metu Latvijos valstybinių miškų Rekreacijos ir medžioklės direktorius Egils Ozols ir Žagarės regioninio parko direktorius Mindaugas Balčiūnas  pasidalijo regioninių parkų vystymo ir bendradarbiavimo patirtimi.

Susitikimo dalyviams muzikinę programą padovanojo Joniškio A. Raudonikio meno mokyklos auklėtiniai. Po koncerto Žagarės svečiai, lydimi Žagarės regioninio parko vyr. specialistės G. Rakštienės, apžiūrėjo Žagarę.

Daugiau renginio akimirkų – fotogalerijoje

LR Seimo nario V. Gailiaus biuro informacija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook

 
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Gegužė
    2017