Joniškio rajono savivaldybė
2017 m. birželio 26 d., pirmadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Pasisemti naujų idėjų ir gerosios patirties – į Jonavą

Gegužės 30 d. Joniškio rajono savivaldybės administracijos darbuotojai lankėsi Jonavos rajono savivaldybėje, bendravo su Jonavos rajono savivaldybės specialistais, domėjosi įvairiomis sritimis.

Savivaldybėje lankėsi mero padėjėja Daiva Nechaj, Kanceliarijos skyriaus vedėja Rasa Lapukienė, šio skyriaus vyr. specialistas Laimonas Vingras ir kompiuterinių sistemų vyr. specialistas Donatas Briedis, Infrastruktūros skyriaus vedėjas Arūnas Adomaitis, Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėja Daiva Bičkienė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Edita Venckuvienė

Vienas pagrindinių kelionės tikslų – apsilankyti Jonavos savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriuje.

Skyriaus specialistai papasakojo apie jų vykdomas funkcijas, darbo specifiką, užtikrinant viešąją tvarką, įgyvendinant nusikaltimų prevencijos bei kontrolės programas ir vykdant aplinkos ir sanitarijos priežiūrą savivaldybės teritorijoje, parodė turimą, specialiais ženklais žymėtą automobilį, kuriame sumontuota įvairi technika (vaizdo registratorius, nešiojamas kompiuteris, spausdintuvas ir kt.) suteikianti galimybę dirbti išvykus, užfiksavus pažeidimus rašyti protokolus, kaip tai reglamentuoja Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodeksas, kurio pakeitimai įsigaliojo nuo šių metų sausio 1 d.

Skyriuje stebimas iš miesto vaizdo kamerų perduodamas vaizdas. Specialistai, pastebėję asmenis, darančius nusikaltimus, reaguoja į įvykį, vyksta į vietą, surašo administracinių teisės pažeidimų protokolus pažeidėjams. Taip pat pagal raštu pateiktus prašymus teikia vaizdo stebėjimo kamerų užfiksuotą vaizdinę medžiagą policijos komisariatui.

Specialistų teigimu, pasitaiko įvairių pažeidimų – rūkymas tam neleistinose vietose, šunų vedžiojimo taisyklių pažeidimai, alkoholio vartojimas viešose vietose ir t. t. Pasitaikė atvejų, kai pavyko padėti policijai išaiškinti ir rimtesnius nusikaltimus.

Anot Jonavos savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo Andriaus Venckaus, savivaldybė į vaizdo stebėjimo sistemą investavo nemažai lėšų, todėl šiuo metu mieste veikia 17 aukštos raiškos (FULL HD) išmaniųjų kamerų, suteikiančių galimybę skyriaus specialistams nevykdyti jų transliuojamo vaizdo fizinės kontrolės, t. y. kameros pačios automatiškai reaguoja į judantį objektą (esant judesiui objektas automatiškai pritraukiamas). Per keliose vietose šalia kamerų įrengtus garsiakalbius specialistai gali įspėti pažeidėjus apie daromą nusikalstamą veiką.

Skyriaus specialistai tvirtino, kad vaizdo stebėjimo sistemos įrengimas Viešosios tvarkos skyriuje pagerino viešąją tvarką mieste, palengvino darbą policijos pareigūnams.

Joniškio rajono savivaldybei vaizdo stebėjimo sistema – aktualus klausimas. Šiuo metu mieste yra įrengtos 7 kameros. Besibaigiant sutarčiai dėl vaizdo stebėjimo paslaugų teikimo ieškoma geriausio ir optimaliausio varianto. Jonavos rajono savivaldybėje įdiegta vaizdo stebėjimo administravimo sistema – vienas iš optimaliausių ir pasiteisinančių pavyzdžių.

Joniškiečių delegacija bendravo su Bendrojo skyriaus vedėju Eugenijumi Marciuku. Vedėjas parodė joniškiečiams Jonavos savivaldybės posėdžių sales. Kalbėta apie teikiamas elektronines paslaugas, elektroninių dokumentų valdymą, jo mastus ir darbuotojų motyvaciją.

Mero padėjėja Daiva Nechaj išsamiai susipažino su Tarybos sekretoriato, aptarnaujančio savivaldybės tarybą, komitetus, merą, mero pavaduotoją ir kuriam vadovauja meras, veikla. Su 3 sekretoriate dirbančiais specialistais aptarti darbo niuansai, palyginta, kaip Joniškyje ir Jonavoje organizuojamas Tarybos darbas.

Joniškiečiai taip pat apžiūrėjo Jonavos mieste pastatytą daugiafunkcinę viešos erdvės stotelę, su saulės kolektoriumi. Tai inovatyvus įrenginys, kurio pagalba naudojant saulės energiją gyventojai gali nemokamai naudotis belaidžiu internetu, USB laidu įkrauti telefonus, kitus mobiliuosius įrenginius, stotelėje įrengtu oro kompresoriumi dviratininkai gali prisipūsti padangas, yra įrengtas pagalbos mygtukas, sujungiantis su Bendruoju pagalbos centru.

Tokios stotelės gaminamos būtent Jonavoje, todėl ši stotelė – įmonės dovana Jonavos gyventojams miesto gimtadienio proga. Svarstoma, kad tokia stotelė galėtų kažkada atsirasti ir Joniškyje.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacija

 

 

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook

 
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829300102
Birželis
    2017