Joniškio rajono savivaldybė
2017 m. lapkričio 19 d., sekmadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
 
Kirnaičiuose tęsiamos respublikinio folkloro ansamblių ir kapelų suvažiavimo tradicijos

Lapkričio 4 dieną Kirnaičių kaime, Joniškio rajone, organizuotas tradicinis, respublikinis folkloro kolektyvų ir kapelų festivalis „Subatos vakarėly“. Kirnaičių kultūros centre, nuklotame rudeniniais lapais, pasirodė trylika kolektyvų iš Radviliškio, Joniškio, Panevėžio, Šakių, Raseinių rajonų. Juos šiemet į Šiaurės Lietuvos kraštą sukvietė Joniškio kultūros centro darbuotojas Gediminas Andrašiūnas.

Šeštadienio popietę prasidėję įvairių Aukštaitijos, Žemaitijos ir Suvalkijos krašto folkloro kolektyvų pasirodymai džiugino susirinkusiuosius. Renginio metu joniškiečiai ir jų svečiai turėjo progą ne tik pasiklausyti įvairių kolektyvų parengtos programos, bet ir pasigėrėti etninių regionų kostiumais.

Lietuvių liaudies daina renginį pradėjo jo organizatorius G. Andrašiūnas su savo vadovaujamo ansamblio „Klėčia“ nariais. Po jos kultūros darbuotojas pasveikino renginio svečius ir dalyvius sakydamas, kad šis sambūris jam yra mielesnis už giminės suvažiavimą. Juk čia renkasi tie, kurie myli lietuvišką dainą, o daina visada vienijo ir vienija žmones.

Tradicinio renginio organizatorių sveikino Joniškio rajono savivaldybės kultūros ir meno tarybos pirmininkės pavaduotoja Rita Mačiukienė ir tos pačios tarybos narys Giedrius Stubaila, savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Erika Šivickaitė, kuri G. Andrašiūnui įteikė rajono lėlininkės Aušros Petrauskienės kurtą tradicinę lėlę. Renginio organizatoriaus ji paprašė, kad nuo šiol lėlė taptų visų etninių renginių, organizuojamų Kirnaičiuose, simboliu.

„Tegul nuo šios dienos į Kirnaičiuose vykstančius etninius renginius atvykusius svečius pasitinka ne tik plevėsuojanti ansamblio „Klėčia“ vėliava, bet ir ši tradicinė lėlė“, – kalbėjo specialistė. Svečiai pasidžiaugė, kad kiekvienais metais į Kirnaičius  suvažiuoja tradicinės kultūros mylėtojai, puoselėtojai ir skleidėjai. Gerų žodžių kultūros darbuotojui G. Andrašiūnui negailėjo ir Kirnaičių bendruomenės pirmininkas Kęstutis Ladukas, kuris prisidėjo prie renginio organizavimo.

Renginio dalyvius džiugino į šventę atvykę kolektyvai:

 • Skaistgirio folklorinis ansamblis (vad. B. Dauginytė),
 • Joniškio kultūros centro folkloro ansamblis „Kupars“ (vad. R. Kipšaitė Balčiūnienė),
 • Plikiškių folkloro ansamblis (vad. G. Stubaila ir J. Kėvišienė),
 • „Rudbala“ iš Rudiškių (vad. E. Karnišauskienė ir I. Buožiuvienė),
 • Maldenių folkloro ansamblis (vad. E. Kvedarienė),
 • Kirnaičių „Klėčia“ (vad. G. Andrašiūnas),
 • Žvelgaičių kaimo bendruomenės kapela (vad. V. Bartašienė),
 • „Dainoriai“ iš Baisogalos (vad. P. Kablys),
 • Radviliškio r. Pociūnėlių „Garduva“ (vad. G. Vorienė),
 • Panevėžio r. Velžio „Gegužraibė“ (vad. V. Stundžienė),
 • Šakių „Santaka“ (vad. J. Navickienė), Gataučių kapela (vad. J. Malinauskaitė),
 • Raseinių „Degulė“ (vad. Asta Nikžentaitienė).

Skambios dainos ir šokiai tęsėsi visą popietę, o kolektyvų muzikantai net ir pasibaigus renginiui virpino muzikos instrumentus, džiugindami kiekvieno širdį.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacija,
Ritos Mačiukienės nuotraukos

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook

 
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930010203
Lapkritis
    2017