Joniškio rajono savivaldybė
2017 m. balandžio 30 d., sekmadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis

Liepos 6 d. Joniškio kultūros centre vakarinio koncerto metu surengtoje iškilmingoje ceremonijoje buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Joniškio rajono ir Alūksnės savivaldybių.

Jau daugelį metų Joniškis puoselėja abipusio supratimo ir draugiško bendradarbiavimo ryšius su kaimynais iš Latvijos. Ne kartą joniškiečius įvairiomis progomis sveikino atstovai iš Alūksnės, rajono savivaldybės delegacijos svečiavosi pas juos, o kiek dar būta kultūrinių mainų, meno kolektyvų apsilankymų. Siekiant plėtoti ir sutvirtinti bendradarbiavimo ryšius Joniškio rajono savivaldybės meras Gediminas Čepulis ir Alūksnės savivaldybės meras Aivars Fomins pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

Bendradarbiavimo sutartį pristatė Joniškio rajono savivaldybės Kultūros ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja Asta Kascėnienė. „Draugystė tuo pat metu tarnauja begalei skirtingų tikslų. Kur bepasuksi, ji visur su tavimi. Jokia siena neatskirs jos nuo tavęs. Draugystė negali ateiti ne laiku, negali atsistoti skersai kelio. Juk draugystė yra reikalinga mums ne mažiau už kitas gyvenimo būtinybes – už ugnį ir už vandenį“, – antikos filosofo Cicerono žodžiais vedėja kreipėsi į susirinkusius ir perskaitė sutarties tekstą.

Savivaldybės pasirašydamos bendradarbiavimo sutartį  pasižada:

  • skatinti ir plėtoti abipusiškai naudingą bendradarbiavimą kultūros, švietimo, sporto, meno, sveikatos apsaugos, socialinės paramos, turizmo, jaunimo mainų, aplinkos apsaugos, paveldo, ekonominių mainų ir kitose bendrų interesų srityse;
  • palaikyti ir remti bendrų projektų, finansuojamų Europos Sąjungos ir kitų fondų lėšomis, rengimą ir įgyvendinimą;
  • stiprinti tarpusavio supratimą ir draugystę tarp tautų, skatinti abiejų šalių gyventojų pažinimą, suvokimą ir norą išsaugoti kultūrines vertybes.

Pabrėžiama, kad draugystė bus puoselėjama abiejų šalių pastangomis, o ši sutartis tegul tarnauja abiejų tautų gerovei.

Po pasirašymo ceremonijos merai apsikeitė simboliniais suvenyrais. Alūksnės savivaldybės vadovui padovanotas Joniškio A. Raudonikio meno mokyklos auklėtinės S. Užkuraitytės baigiamasis darbas „Mano miestas sapne“ (mokytoja V. Ancevičienė) ir porcelianinis angelas, kuris, anot G. Čepulio, turėtų saugoti ir padėti puoselėti savivaldybių draugiškus ryšius, sutvirtintus bendradarbiavimo sutartimi.

Kultūros ir viešųjų ryšių skyriaus informacija

 

 

Į latvių kalbą A. Kascėnienės (iš kairės) skaitomą tekstą vertė Dzintra Elga Irbytė-Staniulienė

 

Joniškio rajono savivaldybės meras Gediminas Čepulis (iš kairės) ir Alūksnės meras Aivaras Fomins pasirašo bendradarbiavimo sutartį

 

Paveikslas naujam bendradarbiavimo partneriui

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook

 
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Balandis
    2017