Joniškio rajono savivaldybė
2020 m. sausio 23 d., ketvirtadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Gamtai draugiškas sprendimas tapo pavyzdžiu vilniečiams

Sausio 20 d. Vilniaus miesto savivaldybėje vyko diskusija „Vilnius be vienkartinio plastiko“, į kurią buvo pakviesta ir Joniškio rajono savivaldybė, kuri viena iš pirmųjų Lietuvoje inicijavo ir priėmė savivaldybės tarybos sprendimą draudžiantį vienkartinius plastikinius indus naudoti viešųjų renginių metu.

Diskusijoje dalyvavo Aplinkos ministerijos kancleris Arminas Mickevičius, Aplinkos ministerijos Atliekų politikos grupės vyresnioji patarėja Jurgita Gaižiūnienė, Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariai: Lukas Savickas – Ekonomikos ir finansų komiteto narys, Tomas Gulbinas – Aplinkos ir energetikos komiteto pirmininkas, Goda Krukauskienė – Aplinkos ir energetikos komiteto narė, Skirmantas Tumelis – Aplinkos ir energetikos komiteto narys, Vilniaus atliekų tvarkymo centro atstovai, Vilniaus miesto atliekų vežėjo UAB „Econovus“ atstovas, Paulig coffee Lietuva atstovai ir kiti kviestiniai asmenys.

Šioje diskusijoje taip pat dalyvavo Joniškio rajono savivaldybės administracijos Infrastruktūros skyriaus Viešosios tvarkos poskyrio vedėja Daiva Zikienė, kuri pristatė idėjos nebenaudoti vienkartinių plastikinių indų viešųjų renginių metu iniciatorius, savivaldybės tarybos narių poziciją vienbalsiai pritarti sprendimui, draudžiančiam renginių metu naudoti tokius gaminius. Kalbėta ir apie Joniškio rajono savivaldybės viešuosiuose renginiuose taikytas plastiko naudojimo alternatyvas, depozito sistemą, aplinkos teršimo plastiko pakuotėmis mažinimą.

Diskusijos organizatoriai buvo dėkingi Joniškio rajono savivaldybei už gerosios patirties sklaidą, gamtai draugišką sprendimą, joniškiečių sąmoningumą ir geranorišką poelgį, siekiant tausoti gamtą, keisti vienkartinio plastiko gaminių naudojimo įpročius.

Joniškio rajono savivaldybės administracijos informacija

Nuotr. Vilniaus miesto savivaldybės

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook