Joniškio rajono savivaldybė
2017 m. liepos 23 d., sekmadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Kalnelio kaimo bendruomenei „Sidabrė“ – 15 metų!

Kalnelio kaimo bendruomenė „Sidabrė“ šventė penkioliktąjį gimtadienį. Penkiolikos metų nueitas kelias bendruomenei davė nemažai: įrengti bendruomenės namai, Kalnelio kaimo parke įrengta lauko estrada, treniruokliai, lauko teniso aikštelė, įrengti gėlynai, pasodinti medeliai.

Pačių gyventojų iniciatyva Žadvainių kaime įrengta vaikų žaidimų aikštelė. Bendruomenė leidžia savo laikraštį „Piliakalnio aidai“, prieš dešimtmetį yra pelniusi nominaciją „Aktyviausia kaimo bendruomenė“. Prabėgo penkiolika bendro tikslo siekimo, bendro darbo metų. Kiek atlikta darbų, kiek vykdyta įvairiausių projektų, šiandien būtų sunku ir įvardyti.

Bendruomenės taryba, siekdama organizuoti bendruomenės penkioliktojo gimtadienio paminėjimą, įdėjo daug darbo ir pastangų, kad šventė būtų paminėta šventiškai ir iškilmingai. Nevyriausybinių organizacijų projektų, finansuojamų Joniškio rajono savivaldybės biudžeto lėšomis, konkursui bendruomenė parengė ir pateikė  projektą  „Bendruomeniškumo stiprinimas minint Kalnelio kaimo bendruomenės „Sidabrė“ 15 metų gimtadienį“ (projekto koordinatorė Rita Tamašauskienė).

Bendruomenei iš Kultūros ir sporto plėtros programos buvo skirta 300 eurų. Šio projekto tikslas – skatinti bendruomeniškumą drauge visiems gyventojams dalyvaujant bendruomenės penkioliktojo gimtadienio šventei skirtame renginių cikle. Organizuota bendruomenės namų aplinkos švarinimosi talka, parengta nuotraukų paroda „15 bendruomenės gyvenimo atspindžių“. Baigiamoji projekto dalis – bendruomenės gimtadienio šventė-konferencija „Bendruomeniškumas – kaimo ateities garantas“.

Šventės metu buvo siekiama išsiaiškinti, kaip kiekvienas bendruomenės narys supranta bendruomeniškumo sąvoką, kaip vertina bendruomenės iniciatyvas ir atliktus darbus. Todėl gimtadienio šventėje pasisakė Nijolė ir Henrikas Rašimai, Gražina ir Mindaugas Danauskai, Regina ir Rimantas Liudvinaičiai bei kiti kalbintieji džiaugėsi gražėjančiu kaimu, aktyvia kaimo bendruomene ir jos nuveiktais darbais.

Šventėje dalyvavo nemažas būrys svečių: valdžios atstovai, rėmėjai ir draugai. Sveikinimo žodį tarė Seimo narys Vitalijus Gailius, Joniškio rajono savivaldybės meras Gediminas Čepulis, Joniškio seniūnė Janina Augustinaitienė, Joniškio rajono partnerystės vietos veiklos grupės atstovė Rimantė Misiūnienė, Joniškio rajono bendruomenių sąjungos pirmininkė Rasa Birutytė.

Seimo narys V. Gailius padėkos raštais apdovanojo aktyviausias bendruomenės nares Stanislavą Andrelaitienę, Reginą Briedytę ir Gražiną Skablauskienę. Mero G. Čepulio padėkos raštais paskatintos aktyviausios visuomenininkės, tai – Nijolė Gibauskienė, Rita Rimkuvienė ir Angėlija Zigmantienė.

Bendruomenės pirmininkė Jolita Zigmantienė dėkojo aktyviausiems bendruomenės nariams ir rėmėjams už gražius darbus ir poelgius, kuriais jie skatina bendradarbiavimą ir bendruomenės veiklos plėtrą. Bendruomenės pirmininkės padėka įteikta ir Joniškio rajono laikraščio „Sidabrė“ kolektyvui už bendruomenės veiklos viešinimą ir nuoširdų bendradarbiavimą.

Už ypatingą veiklą Kalnelio kaimo bendruomenei 11 bendruomenės narių suteiktas Bendruomenės garbės nario vardas ir įteikti sertifikatai. Už bendruomeniškumo skatinimą, iniciatyvą ir indėlį kuriant Kalnelio kaimo bendruomenę Bendruomenės garbės nario vardas suteiktas ir buvusiam Joniškio seniūnui Mindaugui Balčiūnui.

Šventės metu vyriausioji bendruomenės narė Stanislava Andrelaitienė bendruomenei skyrė išskirtinį sveikinimą – atliko iš savo senelių išmoktą dainą bei padeklamavo Prano Vaičaičio 1903 metais sukurtą eilėraštį.

Gimtadienio šventėje parašyti linkėjimai bendruomenės bendraamžiui. Ant parengto sveikinimo bendraamžiui pasiūlyta svečiams ir buvusiems bendruomenės pirmininkams parašyti palinkėjimą. Šis sveikinimas įteiktas šventėje dalyvavusiai Virgitai Tuminienei, kurios dukra Airūnė gimusi tais pačiais metais balandžio mėnesį, kaip ir įsikūrusi Kalnelio kaimo bendruomenė.

Bendruomenės gimtadienio šventei parengtas bendruomenės metraštis. Jo autorė – bendruomenės narė  Loreta Angilovienė.

Tikimasi, kad kartu praleistas laikas ir toliau skatins bendruomeniškumą gyventojų tarpe ir kartu padės suvokti bendruomeniškumo svarbą.

Kalnelio kaimo bendruomenės „Sidabrė“ informacija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook

 
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829300102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31010203040506
Liepa
    2017