Joniškio rajono savivaldybė
2020 m. birželio 6 d., šeštadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Daugiabučių ir privačių namų gyventojai kviečiami gauti paramą saulės elektrinėms

Išleidžiate daug pinigų elektros energijai? Siūlome įsirengti saulės elektrinę. Tai šiuolaikiškas būdas ne tik taupyti, bet ir apsaugoti gamtą nuo žalingo anglies dioksido poveikio. Šiemet Energetikos ministerija kviečia pasinaudoti itin palankiomis sąlygomis paramai ar paskolai gauti!

Kas yra saulės elektrinė? Tai sistema, saulės energiją paverčianti elektra. Ant namo stogo montuojami saulės moduliai, generuojantys nuolatinę srovę. Šalia įrengiamas įtampos keitiklis srovę pakeičiantis į kintamą. Ir štai, jūs gautą elektrą galite naudoti visur, kur reikia namuose: vandens šildymui, buities prietaisams, žoliapjovei ar net elektromobiliui.

Saulės elektrinė jūsų išlaidas elektrai gali sumažinti net 3 kartus. Pavyzdžiui, jei suvartojate 90 kWh per mėnesį, jums bus rekomenduojama saulės parke įsigyti 1 kW galios saulės elektrinę. Pradinė investicija – 950 Eur. Saulės elektrinė jums atsipirks per 6 metus. Kasmet už elektrą iš viso mokėdavote 156 Eur. Įsigiję saulės elektrinę už metus mokėsite 39 Eur. Sutaupysite 94 Eur, apsaugosite 465 medžius bei aplinką nuo 19 tonų CO2.

Reiktų pabrėžti, kad nuo liepos 1 d. bus galima kreiptis dėl paramos nutolusiai saulės elektrinei. O nuo spalio 1 d. – dėl paramos privačių namų elektrinėms. Energetikos ministerija informuoja, kad šį pavasarį gyventojai, norintys įsigyti ar įsirengti saulės elektrinę, bus paremti didesne parama nei planuota. Vietoj 9 mln., bus skirta 15,54 mln. Eur. Tad užteks visiems norintiems!

Gyventojams skiriama 323 Eur parama už 1 kW įsirengtos saulės elektrinės galios.

Manote, kad jei gyvenate daugiabutyje, saulės elektrinės įsirengti negalite? Netiesa! Daugiabučių gyventojai gali rinktis iš kelių variantų:

  1. Saulė elektrinė gali būti įrengta ant daugiabučio stogo. Sugeneruota elektros energija dalinsis visi gyventojai;
  2. Saulės elektrinę galima integruoti į daugiabučio fasadą;
  3. Galite įsigyti saulės elektrinę saulės parke ir tapti nutolusiu elektros gamintoju.

Įsigyti nutolusią saulės elektrinę – t. y. dalelę saulės parko, daugiabučių gyventojams yra labai palanku. Nereikia derinti dokumentų su kitais daugiabučio gyventojais. Taip pat nereikia rūpintis saulės elektrinės priežiūra bei efektyvumu. Viską prižiūri įmonė, valdanti saulės elektrinių parką.

Dar viena naujovė, padėsianti saulės elektrinę įsigyti kiekvienam norinčiam – galimybė pirkti su paskola (teikti dokumentus bus galima tada, kai APVA paskelbs kvietimą). Tuomet gyventojas gauna didesnę – 381 Eur fiksuotą išmoką už 1 kW elektrinės galios daliai palūkanų kompensuoti. Visi, norintys taupyti ir apsaugoti gamtą, tačiau neturintys didelių santaupų, taip pat gali įsigyti saulės elektrinę!

Daugiau informacijos apie saulės elektrines, paramą ir paskolą joms gali suteikti UAB „Saulės grąža“, tel. 8 520 01 683, el. p. info@saulesgraza.lt, www.saulesgraza.lt.

UAB „Saulės grąža“ informacija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook