Joniškio rajono savivaldybė
2020 m. rugsėjo 26 d., šeštadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Informacija tėvams ir globėjams (rūpintojams), auginantiems vaikus su sunkia negalia

Dažnais atvejais tėvai ar globėjai (rūpintojai), auginantys vaiką su sunkia negalia susiduria su problemomis dėl vaiko (globojamo asmens) teisių įgyvendinimo, kai jis sulaukia pilnametystės.

Vaikas su sunkia negalia, sulaukęs 18 metų, savo teisę gauti jam priklausančias išmokas, lankytis sveikatos priežiūros įstaigose, gauti receptus būtiniems vaistams bei kitoms medicinos priemonėms, įsigyti reikalingų prekių ar gauti paslaugų, įgyvendinti kitas savo turtines bei neturtines teises gali tik oficialaus globėjo pagalba, kai teismo sprendimu nustatomas neveiksnumas tam tikrose srityse ir paskiriamas globėjas. Ši procedūra trunka gana ilgą laiką, dėl ko dažnu atveju pilnametystės sulaukęs asmuo negali įgyvendinti savo teisių.

Svarbu, kad, vadovaujantis LR Civilinio proceso kodekso nuostatomis, pareiškimą dėl nepilnamečio fizinio asmens pripažinimo neveiksniu tam tikroje srityje ar ribotai veiksniu tam tikroje srityje galima pateikti anksčiau nei likus 6 mėnesiams iki asmens, kuris turėtų būti pripažintas neveiksniu tam tikroje srityje ar ribotai veiksniu tam tikroje srityje, pilnametystės.

Jeigu auginate (globojate) vaiką su sunkia negalia ir artėja jo pilnametystės amžius, kviečiame kreiptis į Joniškio rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir sveikatos skyrių, kurio specialistai konsultuoja ir rengia dokumentus teismui. Kontaktinis asmuo – vyriausioji specialistė Nijolė Dakanienė, el. p. nijole.dakaniene@joniskis.lt, tel. (8 426) 69 154.

Socialinės paramos ir sveikatos skyrius

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook