Joniškio rajono savivaldybė
2019 m. rugsėjo 20 d., penktadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Joniškis – ateities miestas jauniems žmonėms

Joniškio rajono savivaldybė yra atvira visiems: tiek mūsų krašto, tiek visos Lietuvos gyventojams. Visuomet laukiamos idėjos ir įvairūs pasiūlymai, susiję su efektyvesniu valdymu, naujais sprendimais, inovatyviomis idėjomis. Čia mums svarbus kiekvienas žmogus.

Mūsų krašto jaunimas turi galimybę dalyvauti bendruomeninėje ir visuomeninėje veikloje: yra įsteigtas Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokyklos Atviras jaunimo centras, veikia jaunimo reikalų taryba, siejanti visas jaunimo organizacijas rajone, jaunimo atstovai įtraukti į įvairias savivaldybės darbo komisijas. Kultūros įstaigų įvairovė rajone ir aktyvi veikla sudaro sąlygas Joniškio r. gyventojų meninei saviraiškai, tenkinti ir ugdyti kultūrinius poreikius.

Mieste turime unikalų dviejų sinagogų kompleksą, renovuotą kultūros centrą, atnaujintas miesto viešąsias erdves, vienintelį Lietuvoje krepšinio muziejų. Gana išvystytas rajone teikiamų socialinių  paslaugų  tinklas  –  socialinės  paslaugos  teikiamos ir mieste, ir kaimuose.

Joniškio savivaldybėje  gerai  išplėtota susisiekimo infrastruktūra. Per rajono teritoriją šiaurės pietų  kryptimi  eina  magistralinis  kelias  A12,  kuris  yra  ir  „Via Hansa“ – tarptautinio transporto koridoriaus iš Sankt Peterburgo į Berlyną – dalis. Šis kelias labai patrauklus ir patogus važiuojantiems turistams. Joniškio rajone yra laisvų teritorijų, kurios laukia savo investuotojų.

Tikimės jaunų žmonių iniciatyvumo, aktyvumo, originalių sprendimų. Kadangi Joniškis – ateities miestas, tikime, kad jauni žmonės sukurs jį tokį, kuriame ir patys norės gyventi ir dirbti. Dalyvavimas projekte „Išmanusis miestas VI“ – puiki galimybė išgirsti jaunimą, jo lūkesčius. Pagrindiniai projekte pristatomi objektai susiję su jaunimo ir vaikų laisvalaikio užimtumo kokybės gerinimu. Vienas tokių objektų – Joniškio miesto parkas. Jį labai mėgsta ir lanko jaunimas, tačiau jame vis dar trūksta „gyvybės“, skatinančios aktyvumą veiklos.

Kita, taip pat ir jaunimui skirta teritorija, – Joniškio miesto poilsio zona „Sidabra“. Ji tvarkoma, nuolat atnaujinama, tačiau trūksta nuoseklumo – būtinas visos zonos sutvarkymo kompleksinis sprendimas. Trečias objektas, labai reikalingas ne tik jaunimui, bet ir visiems vietos gyventojams, – Joniškio miesto turgavietė. Šiuo metu esama turgavietė jau nebeatitinka realių žmonių poreikių, todėl būtina suprojektuoti ir įrengti naują patrauklią, šiuolaikišką, siūlančią inovatyvius sprendimus susibūrimo vietą.

Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius

Joniškio rajono savivaldybės mero Vitalijaus Gailiaus interviu apie Joniškį, publikuotas rugpjūčio mėnesio žurnale „Structum“ (elektroninė versija, 72 psl.).

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook