Joniškio rajono savivaldybė
2019 m. lapkričio 13 d., trečiadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Joniškio rajono savivaldybė dalyvaus projekte „Išmanusis miestas“

Šiemet Joniškio rajono savivaldybė prisijungė prie kitų savivaldybių ir dalyvauja Architektūros, statybų, infrastruktūros verslo žurnalo STRUCTUM organizuojamame ir Lietuvos Respublikos Aplinkos, Švietimo ir mokslo, Kultūros, Vidaus reikalų, Ūkio bei Susisiekimo ministerijų globojamame projekte „Išmanusis miestas“.

„Išmanusis miestas“ – tai konkursas, suteikiantis galimybę jauniesiems studentams pateikti idėjas ir projektus Lietuvos savivaldybėms. Suformuotos 1-7 studentų grupės pasirenka po vieną iš savivaldybių pateiktų tikslinių teritorijų ir parengia joms skirtus projektinius pasiūlymus. Šis projektas suteikia galimybę gabiausiems aukštųjų mokyklų studentams kurti patrauklaus gyventi miesto koncepcijas bei prisidėti įgyvendinant pažangias, inovatyvias ir kartu realistiškas idėjas.

Nagrinėjamoje teritorijoje pasirenkamas sklypas ar teritorijos zona, kuriai sukuriamas detalizuotas projektinis pasiūlymas, atspindintis miesto poreikius, finansines galimybes, realistiškus susisiekimo ir inžinerinės infrastruktūros sprendinius.

„Tikime, kad studentai yra kūrybingi ir gali nustebinti išradingomis idėjomis, o projektai gali būti originalūs ir naudingi mūsų kraštui“, – teigia rajono meras Vitalijus Gailius.

Spalio 19 d. mero pavaduotoja Vaida Aleknavičienė  susitiko su VGTU architektūros fakulteto studentu Redu, kuris baigiamajam magistro darbui pasirinko iššūkį – sudalyvauti projekte „Išmanusis miestas“, kurio partneriu pirmą kartą tapo Joniškio rajono savivaldybė. Redas iš daugelio siūlomų objektų pasirinko Joniškio turgų. Mokslo metų pabaigoje studentas  pateiks Joniškio turgaus vizualiaciją, kurią vertins profesionalai.

Mero pavaduotoja džiaugėsi jauno studento entuziazmu, kartu kalbino turgaus prekeivius ir pirkėjus, domėjosi kokių lūkesčių jie turi. „Smagu, kad ir mūsų savivaldybė pagaliau įsijungė į šį projektą“, – kalbėjo mero pavaduotoja.

 Joniškio rajono savivaldybės administracijos informacija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook