Joniškio rajono savivaldybė
2020 m. birželio 2 d., antradienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Aplinkos teršėjams nustatyti bus telkiamos pajėgos

Nors gyventojai nuolat raginami nešiukšlinti gamtoje, savo gyvenamojoje vietovėje, viešosiose vietose, kasmet organizuojamos aplinkos tvarkymo akcijos,  tačiau pamiškės, garažų, sodų bendrijos, nuošalesnės vietovės dūsta nuo jose slapta išmetamų šiukšlių – įvairios buitinės technikos, statybinių atliekų, automobilių padangų, plastikų ir kitų teršalų.

Net ir paskelbus karantiną, Joniškio rajono savivaldybės teritorijoje iš gyventojų pagal grafiką surenkamos mišrios komunalinės, pakuotės, biologiškai skaidžios ir didelio gabarito atliekos.

Savivaldybės teritorijoje veikia dvi atliekų surinkimo aikštelės – Bariūnų didelio gabarito atliekų ir žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelė (Plento g. 4, Bariūnų k., Joniškio r., tel.  8 676 41 222) ir Žagarės atliekų priėmimo punktas (Rengių g. 41, Žvelgaičių k., Žagarės sen., Joniškio r., tel. 8 676 92 258). Jose gyventojai nemokamai gali palikti didelio gabarito atliekas (baldus, buitinę techniką), taip pat padangas, tekstilę, statybines atliekas.

Atrodo, sukurta atliekų tvarkymo infrastruktūra, tarnaujanti gyventojams, neturėtų sudaryti nepatogumų rūšiuojant ir priduodant atliekas, tačiau kai kurie atliekų turėtojai pasirenka nebegyvenamą ir atokią sodybą, pamiškes, garažų teritorijas ir, atvežę atliekas, jas išmeta.

Savivaldybės administracijos įgaliotų valstybės tarnautojų ir aplinkosaugininkų nuolat vykdomi tikrinimai ir jų metu užfiksuoti vaizdai kelia nemažai klausimų: kokios aplinkybės verčia gyventojus šiukšlinti gamtą (miškus, pamiškes), sukrauti padangas,  didelio gabarito atliekas prie Joniškio mieste įrengtų pusiau požeminių aikštelių, kodėl sukrovus atliekas į automobilį, jų nenuvežti į Bariūnų didelio gabarito atliekų aikštelę, o išpilti jas pamiškėje, negyvenamojoje sodyboje, garažų teritorijose?

Joniškio rajono savivaldybės meras V. Gailiaus kviečia visus joniškiečius būti nepakantiems aplinkos teršėjams ir bendradarbiaujant su savivaldybės administracijos Infrastruktūros skyriaus Viešosios tvarkos poskyrio specialistais, aplinkosaugininkais, miškininkais, prisidėti prie aplinkos teršėjų nustatymo, atliekomis užterštų vietų identifikavimo. Tik bendromis pastangomis galime pasiekti efektyvių rezultatų, švarios gyvenamosios aplinkos, švara alsuojančių miškų ir pamiškių.

Kviečiame gyventojus filmuoti, fotografuoti ne tam skirtose vietose atliekas išmetančius asmenis, nurodant atliekų išmetimo aplinkybes ir vietą bei siųsti el. p. informuok@joniskis.lt arba pateikti informaciją savivaldybės interneto svetainės www.joniskis.lt skyriuje „Rūpinuosi Joniškio kraštu“.

Primename gyventojams, kad nebenaudojamas lengvojo automobilio padangas galima palikti autoservise, kuriame buvo keičiamos padangos, arba prekybos vietoje, kurioje buvo pirktos naujos, tos pačios rūšies ir tokio pat kiekio padangos. Be to, nemokamai galima priduoti ir Bariūnų didelio gabarito atliekų aikštelėje, vienas asmuo nemokamai gali priduoti 4 lengvojo automobilio padangas. Atliekų aikštelės darbo laikas: II–V 9.00–18.00 val., VI 9.00–17.00 val., pietų pertrauka 13.00–13.45 val., tel. Nr. 8 676 41 222.

Sunkiasvorių automobilių ir traktorių padangas galima pristatyti į Kairių (Šiaulių r.) didelio gabarito atliekų surinkimo aikštelę (1 t atliekų ir apdorojimo įkainis – 84,70 Eur su PVM) arba į kitas tokias atliekas tvarkančias įmones. Minėtas atliekas fiziniai ir juridiniai asmenys turi pristatyti patys.

Tie asmenys, kurie ir toliau ne tam skirtose vietose išpila atliekas, sulauks ne tik administracinės nuobaudos, jiems bus pateikti ir ieškiniai už gamtai padarytą žalą.    

Joniškio rajono savivaldybės administracijos informacija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook