Joniškio rajono savivaldybė
2020 m. lapkričio 29 d., sekmadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
V. Gailius: „Konkursų į urėdų pareigas skaidrumą stebėsime“

Reaguodama į Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko V. Gailiaus paklausimą, Aplinkos ministerija imasi griežtų priemonių skaidrumui konkursuose į miškų urėdų pareigas užtikrinti: rengiamas tvarkos aprašas, nuo konkursų organizavimo nušalinamas į teisėsaugos akiratį patekęs pareigūnas, atliekamas jo veiklos tarnybinis patikrinimas.

Ministerija nurodo, kad 2016 m. vasario 1 d. Generaliniam miškų urėdui pavesta parengti ir patvirtinti konkursų valstybės įmonių miškų urėdijų miškų urėdų pareigoms užimti organizavimo tvarkos aprašą, aiškiai ir detaliai reglamentuojant šių konkursų organizavimo procedūras, nurodant konkretų pretendentų atrankos būdą; nustatyti kriterijus, kuriais vadovaujantis sudaromi testai žodžiu, raštu ir praktinės užduotys, taip pat užduočių parengimo, saugojimo ir pateikimo konkursui tvarką.

Atsižvelgiant į Klaipėdos apygardos prokuratūros organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus 2016 m. sausio 8 d. nutarime „Dėl valstybės pareigūno, valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens veiklos tarnybinio patikrinimo“ pateiktą informaciją, Generalinis miškų urėdas taip pat įpareigotas užtikrinti, kad:

1. šiuo metu paskelbtų konkursų (valstybės įmonių Mažeikių ir Rietavo miškų urėdijų miškų urėdų pareigoms užimti) organizavime nedalyvautų generalinio miškų urėdo pavaduotojas Gintaras Visalga;
2. būtų tinkamai įvykdytas nutarime nurodytas reikalavimas „atlikti Gintaro Visalgos veiklos tarnybinį patikrinimą ir, esant pagrindui, taikyti jam drausminę ar tarnybinę atsakomybę.“

Paaiškinimo dėl konkursų skaidrumo į Aplinkos ministrą Seimo Antikorupcijos komisija kreipėsi pasirodžius skandalingai informacijai apie galimą įžūlią prekybą postais į laisvas urėdų pareigas. Teisėsaugos institucijos paskelbė informaciją apie pareikštus kaltinimus dėl prekybos poveikiu, kai iš pretendento į miškų urėdo pareigas buvo pareikalauta kyšio mainais už tai, kad būtų paveikti Generalinės miškų urėdijos prie Aplinkos ministerijos tarnautojai, organizuojantys urėdijos vadovo atranką. Baudžiamoji byla dėl prekybos poveikiu perduota Klaipėdos apygardos teismui.

„Ironiška, kad tik po Komisijos kreipimosi Aplinkos ministerija imasi priemonių dėl konkursų skaidrumo užtikrinimo, kad neužteko Specialiųjų tyrimų tarnybos, kitų teisėsaugos institucijų pradėtų tyrimų ir į teismą atiduotos bylos“, – sako Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas, liberalas V. Gailius.

Seimo Antikorupcijos komisija vykdys parlamentinę kontrolę ir stebės, kaip bus įgyvendinami Aplinkos ministro įsipareigojimai.

Seimo nario biuro informacija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook