Joniškio rajono savivaldybė
2020 m. liepos 6 d., pirmadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Sėkmingai plėtojamas savivaldybės vadovų ir verslo atstovų dialogas

Joniškio rajono savivaldybė siekia sukurti palankią aplinką investuotojams, kurie steigtų kuo daugiau darbo vietų ir gerintų rajono ekonominius rodiklius. Taip pat ne paslaptis, kad kurį laiką kartas nuo karto Joniškio miesto gyventojai skundžiasi nemaloniais kvapais, skleidžiamais mieste.

Siekdamas atstovauti Joniškio rajono gyventojams, užtikrinti jų interesus ir aptarti privačiame sektoriuje galimų darbo vietų steigimą, Joniškio rajono savivaldybės administracijos direktorius Aivaras Rudnickas organizavo Joniškio rajono savivaldybės mero Gedimino Čepulio ir įmonės „Idavang“ generalinio direktoriaus Sauliaus Leonavičiaus, aplinkosaugos skyriaus direktoriaus Tado Palubinsko susitikimą Joniškio rajono savivaldybėje.

Susitikimo metu buvo pristatytos įmonės planuojamos investicijos į šalia Joniškio esantį „Sidabros“ kompleksą. Anot įmonės atstovų, per šią vasarą ketinama investuoti iš viso 800 tūkst. eurų į naujų biofiltrų, kurie valys ir į aplinką skleis bekvapį orą, montavimo darbus.

Pasak S. Leonavičiaus, įmonei labai svarbu kurti socialiai atsakingą ir kuo mažesnį poveikį aplinkai turintį verslą. Todėl visuomet siekiama partnerystės su vietos bendruomene. „Vienas iš Joniškio savivaldybės tikslų – siekti dialogo su verslu. Norime, kad regionas būtų patrauklus investuotojams, o taip pat, būtų naudingas ir miesto gyventojams. Todėl su įmonės atstovais susitikome pasitarti apie galimas investicijas į fermos oro valymo sistemą“, – sakė Joniškio rajono savivaldybės meras Gediminas Čepulis.

Joniškio rajono savivaldybės vadovai buvo informuoti, kad per kelis mėnesius „Sidabros“ komplekse bus įrengti 4 modernūs biofiltrai. 70 metrų ilgio ir 5 metrų pločio įrenginiai bus statomi iš abiejų fermos pastato vidinių pusių. Juos pastačius į aplinką bus skleidžiamas išvalytas ir kvapo neturintis oras. Taip iš esmės turėtų išsispręsti keletą metų gyventojus kankinanti problema.

„Idavang“ yra pirmoji įmonė visoje Lietuvoje, įsidiegianti kvapus naikinančius biofiltrus, o Joniškis – pirmasis šalies miestas, galėsiantis tai išmėginti. Įmonės atstovų teigimu, biofiltrų montavimo darbai neturėtų užsitęsti.

Pirmieji filtrų montavimo darbai prasidėjo dar gegužės mėnesio pabaigoje. Darbus planuojama vykdyti etapais – įdiegus filtrus pirmuose tvartuose, jie iškart bus montuojami kituose. Įmonės atstovų skaičiavimais, visi montavimo darbai bus baigti rudens viduryje. Taip pat, anot atstovų, jau šių metų pabaigoje planuojama didinti kitą aplinkosauginę investiciją – biodujų jėgainę, kurios galia padidės nuo 300 kW iki 1MW. Tad įmonė pagamins dar daugiau žalios elektros.

Joniškio rajono savivaldybės meras G. Čepulis ir savivaldybės administracijos direktorius A. Rudnickas domėjosi naujų darbo vietų steigimu. Įmonės atstovai patikino, kad komplekse iki rudens planuojama sukurti dar 10 naujų darbo vietų. Šiuo metu komplekse dirba daugiau nei 20 Joniškio rajono gyventojų, o ateityje jų skaičius turėtų padidėti.

Per 2017 m. „Idavang“ grupei priklausančios įmonės sumokėjo 653 tūkst. eurų gyventojų pajamų mokesčio (GPM). Tuo tarpu grupei priklausanti įmonė „Kepaliai“ už tą patį laikotarpį į valstybės biudžetą sumokėjo 53 tūkst. eurų GPM. GPM dalis per savivaldybei skirtas dotacijas grįžta į rajono biudžetą. Šios lėšos skiriamos miesto, rajono plėtrai ir infrastruktūrai gerinti.

„Idavang“, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook