Joniškio rajono savivaldybė
2017 m. gegužės 26 d., penktadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
AČIŪ plenero „Vyšnios žydėjimas“ dalyviams

Dvi savaites mūsų rajone vyko tarptautinis dailės pleneras „Vyšnios žydėjimas“, kuriame šiemet dalyvavo Juozas Pranckevičius, Saulius Kruopis, Svajūnas Armonas, Gediminas Beržinis, Diana Zviedrienė, Rebeka Bruder, Dalia Skridailaitė, Rita Almanis, Jurga Sidabrienė, Jonas Lenkutis bei Anna Torkaienko, Jelena Ukraintseva, Iana Šinkarenko ir Alina Ponomariova.

Plenero dalyviai papildė mūsų rajono renginius nauja patirtimi, parodomis ir meno šiluma. Kiekvienas dailininkas paliko plenero organizatoriui – Žemės ūkio mokyklai po savo tapytą paveikslą, kur atsispindi Joniškio krašto vaizdai ir jausmai. Dalyvės iš Ukrainos nutapė pano ant vienos iš dirbtuvių sienos, surengė įvairių meno darbų parodas baltojoje sinagogoje, Joniškio kultūros centre.

Organizuotos įvairios edukacijos moksleiviams ir suaugusiems raudonojoje sinagogoje. Įdomiausia dalyviams buvo išgirsti kiaušinių marginimo tradicijas. Ianos Šinkarenko kiaušiniai piešiami, marginami, maliavojami ne tik Velykų proga. Kiaušinis gali būti marginamas trikampiais.

Tokį kiaušinį piešdamas žmogus sudeda 40 norų viltį. Kiaušinis „čigono kelias“ kabinamas virš durų, kad su blogomis mintimis atėjusio žmogaus mintys pasiklystų čigono kelyje ir nepatektų į namus. Dar viena įdomi tradicija – žalią, nevirtą išmargintą su palinkėjimais kiaušinį dovanoti sergančiam žmogui, kad kiaušinis sugertų visą jo ligą.

Didelį įspūdį paliko ir lėlės „vyniotukės“, kurios padarytos be adatos ir žirklių. Akys mirgėjo nuo lėlių įvairumo: didelės, miniatiūrinės, spalvotos. Dar negimus kūdikiui mažos 7 lėlytės buvo guldomos į lopšį, jos laukdavo naujagimio. Lėlės „Keliauninkės“ buvo labai mažos, kad tilptų į keliauninko kišenę. Į tokią lėlę būdavo įdedama tai, ko linkima kelionėje. Kad netrūktų pinigų – įdedama moneta, kad netrūktų maisto – grūdas, kad greičiau grįžtų – žemės ar pelenų iš namų židinio.

Jauniesiems vestuvių metu už nugaros ant sienos buvo kabinama vienarankė lėlė. Tai simbolis, kad tik susituokę žmonės viską darytų kartu. Kartu su klubo „Audruvė“ nariais organizuotas Ukrainos rašytojų rinkinio „Per širdį“ pristatymas.

Tarptautinį dailės plenerą „Vyšnios žydėjimas“ turėtų vainikuoti Joniškyje viešėjusių menininkių iš Ukrainos sukurtas filmas.

Kaip renginio globėja, tariu nuoširdų ačiū plenero organizatoriui – Joniškio žemės ūkio mokyklai, tapybos plenero kuratoriui Sauliui Kruopiui, plenero dalyviams, Joniškio istorijos ir kultūros muziejui, Kultūros centrui.

Joniškio rajono savivaldybės mero pavaduotoja,
tarptautinio dailės plenero „Vyšnios žydėjimas“ globėja
Vaida Aleknavičienė

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook

 
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Gegužė
    2017