Joniškio rajono savivaldybė
2019 m. rugpjūčio 18 d., sekmadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Pasirūpinkime savo būsto saugumu

Nuo gegužės 1-osios dienos visose gyvenamosiose patalpose turės būti įrengti autonominiai dūmų signalizatoriai (detektoriai), išskyrus atvejus, kai gyvenamosiose patalpose įrengta stacionari gaisro aptikimo ir signalizavimo sistema.

Šis reikalavimas įteisintas Bendrosiose priešgaisrinės saugos taisyklėse, patvirtintose Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriaus įsakymu (2017 m. gruodžio 27 d. įsakymas Nr. 1-472).

Priešgaisrinės saugos specialistai pataria įrengti detektorių patalpos centre, taip jis greičiausiai aptiks dūmus. Nerekomenduojama jų įrengti virtuvėje, nes šie prietaisai yra labai jautrūs ir gali suveikti nuo garų, gaminamo maisto. Geriausias sprendimas – detektoriaus įrengimas miegamosiose patalpose.

Norintiems įsirengti šiuos detektorius savo būstuose, pravartu žinoti, kad maksimalus vieno autonominio dūmų detektoriaus saugomas plotas nustatomas pagal gamintojo reikalavimus, tačiau jis turi būti ne didesnis kaip 60 kv. m. Tad dažniausiai kambaryje įrengiamas vienas autonominis dūmų detektorius. O štai koridoriuje, jei jis ilgesnis nei 12 metrų, reikėtų įrengti ne mažiau kaip du dūmų detektorius, po vieną koridoriaus galuose.

Dūmų detektoriaus veikimo principas – reaguoti į dūmus ir degimo proceso metu susidariusias dujas bei ankstyvojoje gaisro fazėje duoti žmonėms aiškų signalą apie gaisro pavojų. Triukšmas pažadina net miegančiuosius ir leidžia žmonėms išsigelbėti.

Dūmų detektorių jautrumas, bėgant laikui, mažėja. Bent kartą per mėnesį reikia nuvalyti nuo detektorių dulkes ir voratinklius, kurie sumažina dūmų detektorių jautrumą.

Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistai, siekdami informuoti Joniškio rajono savivaldybės gyventojus apie priešgaisrinę saugą, lankys joniškiečius jų gyvenamuosiuose būstuose ir konsultuos bei stebės gyventojų pasirengimą įgyvendinti Bendrosiose priešgaisrinės saugos taisyklėse nustatytą prievolę įsirengti dūmų detektorius gyvenamuosiuose būstuose.

Manoma, kad visuose būstuose įrengus dūmų detektorius ir tinkamai juos prižiūrint žmonių žūčių Lietuvoje sumažėtų apie tris kartus. Dūmų detektoriai gali padėti išgelbėti ne tik žmonių turtą, bet ir gyvybę, todėl pasirūpinkite savo ir savo artimųjų saugumu.

Infrastruktūros skyriaus
Viešosios tvarkos poskyrio informacija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook