Joniškio rajono savivaldybė
2018 m. sausio 20 d., šeštadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
 
Paramos mokinio reikmenims įsigyti skyrimas ir mokėjimas

 

Administracinės paslaugos apibūdinimas

Mokinio reikmenims įsigyti (įskaitant pirkimo pridėtinės vertės mokestį) skiriama 150 procentų bazinės socialinės išmokos dydžio suma (57 Eur) vienam mokiniui per kalendorinius metus.

Mokiniai turi teisę į paramą mokinio reikmenims įsigyti, jeigu vidutinės pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienam gyvenančiam asmeniui per mėnesį yra mažesnės kaip 1,5 valstybės remiamų pajamų dydžio (153 Eur);

- vidutinės pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės kaip 1,55 VRP dydžio:

- kai mokosi trys ir daugiau tos pačios šeimos vaikų pagal bendrojo ugdymo ir (ar) priešmokyklinio ugdymo programas;

- kai vienas iš tėvų augina du ir daugiau vaikų, kurie mokosi pagal bendrojo ugdymo ir (ar) priešmokyklinio ugdymo programas.

Pareiškėjas – vienas iš mokinio tėvų, globėjų (rūpintojų), pilnametis mokinys ar nepilnametis mokinys, kuris yra susituokęs arba emancipuotas.

Prašymas-paraiška pateikiamas Joniškio rajono savivaldybės seniūnijoje, pagal gyvenamą vietą, raštu asmeniškai, paštu, elektroniniu būdu, kai valstybės elektroninės valdžios sistemoje teikiama elektroninė paslauga, arba per įgaliotą asmenį.

Asmenį apie priimtą sprendimą informuoja Socialinės paramos ir sveikatos skyrius ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo sprendimo apie paskirtą socialinę paramą priėmimo dienos.

Teisės aktai, reglamentuojantys administracinės
paslaugos teikimą

1. Lietuvos Respublikos socialinės paramos mokiniams įstatymas

2. Kreipimosi dėl socialinės paramos mokiniams ir jos skyrimo tvarkos aprašas patvirtintas Joniškio rajono savivaldybės tarybos 2014 m. birželio 19 d. sprendimu Nr. T-88 (2016 m. kovo 31 d. sprendimo Nr. T-61 redakcija).

3. Paramos mokinio reikmenims įsigyti Joniškio rajono savivaldybės tvarkos aprašas, patvirtintas Joniškio rajono savivaldybės tarybos 2014 m. birželio 19 d. sprendimu Nr. T-87 (2016 m. vasario 15 d. sprendimo Nr. T-36 redakcija).

Informacija ir dokumentai, kuriuos turi pateikti asmuo

1. Prašymas-paraiška socialinei paramai mokiniams gauti.
2. Asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas.
3. Vaiko (vaikų) gimimo liudijimo (ų) kopija.
4. Pažymos apie pajamas gautas per 3 praėjusius kalendorinius mėnesius iki kreipimosi mėnesio, arba kreipimosi mėnesio pajamas, jeigu kreipimosi mėnesį, palyginti su 3 praėjusiais kalendoriniais mėnesiais, pasikeitė pajamų šaltinis arba bendrai gyvenančių asmenų sudėtis.
5. Įmonės, įstaigos, organizacijos, antstolio ar garantinio vaikų išlaikymo fondo išduotą pažymą apie lėšas vaikui (vaikams) išlaikyti.
6. Pažymą (pažymas) iš mokyklos, kad negauna valstybės išlaikymo.
Jeigu socialinė parama mokiniui būtina ir  mokinio tėvai, globėjai (rūpintojai) nesikreipia dėl socialinės paramos mokiniams, mokykla savivaldybės administracijai pateikia tik turimą informaciją, reikalingą socialinei paramai mokiniams skirti.

Informacija ir dokumentai, kuriuos turi gauti institucija (prašymą nagrinėjantis tarnautojas)

Pasinaudojant programa „Parama“, gaunami duomenys iš:
1. Gyventojų registro tarnybos (A. Vivulskio g. 4 A, 03220 Vilnius, www.gyvreg.lt) – apie deklaruotą gyvenamąją vietą, šeiminę padėtį;
2. Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (Konstitucijos pr. 12, 09308 Vilnius, www.sodra.lt) ir jos teritorinių skyrių – apie asmens gaunamas pajamas ir išmokas;
3. Lietuvos darbo biržos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (Geležinio Vilko g. 3A, 03131 Vilnius, www.ldb.lt) ir jos teritorinių skyrių – apie mokamas nedarbo socialinio draudimo išmokas;
4. Nacionalinės mokėjimo agentūros (Blindžių g. 17, 08111 Vilnius, www.nma.lt) – apie asmens gautas išmokas žemės ūkiui remti;
5. Mokinių registro (www.itc.smm.lt) – apie vyresnių nei 16 metų besimokančių asmenų mokymosi įstaigas ir programas;

6. Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (Švitrigailos g. 10, 03223 Vilnius, www.ndnt.lt) ir jos teritorinių skyrių – apie asmens nedarbingumo lygį.

7. Registrų centro (www.registrucentras.lt) – apie asmens turimą turtą.

Administracinės paslaugos teikėjas

Laima Lesutienė, Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vyriausioji socialinių išmokų specialistė,
tel. (8 426) 69 154, el. p. laima.lesutiene@joniskis.lt

Administracinės paslaugos vadovas

Laima Klemienė, Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vedėja, 
tel. (8 426) 69 154, el. p.laima.klemiene@joniskis.lt

Administracinės paslaugos teikimo trukmė

Sprendimas dėl socialinės paramos mokiniams  (paramos mokinio reikmenims įsigyti ) priimamas ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo prašymo-paraiškos ir visų reikalingų dokumentų gavimo dienos.

Administracinės paslaugos kaina (jei paslauga teikiama atlygintinai)

Paslauga teikiama neatlygintinai.

Prašymo forma, pildymo pavyzdys

Prašymo-paraiškos socialinei paramai mokiniams gauti SP-11 forma, patvirtinta Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2005 m. birželio 27 d. įsakymu Nr. A1-183 „Dėl kai kurių socialinei paramai gauti reikalingų formų patvirtinimo“.

Prašymo formą galite rasti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos interneto svetainėje www.socmin.lt.

Jeigu kreipimosi dėl socialinės paramos mokiniams metu bendrai gyvenantys asmenys ar vienas gyvenantis asmuo gauna piniginę socialinę paramą pagal Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymą, pateikiamas laisvos formos prašymas socialinei paramai mokiniams gauti.

Informacinės ir ryšių technologijos, naudojamos teikiant administracinę paslaugą

Socialinės paramos šeimai informacinė sistema SPIS suteikia galimybę užsisakyti socialinės paramos (mokiniams) paslaugą.

Administracinės paslaugos teikimo ypatumai

Paslauga yra galutinė.

Asmeniui atvykus į Joniškio rajono savivaldybės administracijos seniūniją, įgaliotas darbuotojas įsitikina piliečio asmens tapatybe ir įvertina pateiktus dokumentus.

Paslaugai gauti reikalingi dokumentai nurodyti šio aprašymo skiltyje „Informacija ir dokumentai, kuriuos turi pateikti asmuo“.

Kad mokinys gautų paramą mokinio reikmenims įsigyti, pareiškėjas gali kreiptis nuo kalendorinių metų liepos 1d., bet ne vėliau kaip iki spalio 5 d.

Būtinų veiksmų, atliekamų teikiant administracinę paslaugą, sekos schema

 Įvertinkite paslaugą

Jūsų komentaras
Vardas, Pavardė:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra
Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaPaskutinis atnaujinimas: 2017-02-02 09:23:59
 
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Sausis
    2018