Joniškio rajono savivaldybė
2020 m. liepos 3 d., penktadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Nuaidėjo Joniškio „Aušros“ gimnazijai ypatinga šventė – 100 metų jubiliejus

Lapkričio 30 d. Joniškio „Aušros“ gimnazijos bendruomenė pakvietė visus kartu paminėti ypatingą šventę – 100 metų mokyklos jubiliejų. Tądien į savo mokyklą iš įvairių Lietuvos kampelių sugrįžo net šešiasdešimt trijų laidų atstovai, daugiau nei 300 buvusių mokinių, apie dvidešimt gimnazijoje dirbusių mokytojų ir gausus būrys svečių.

Šventiškai pasipuošę svečiai gimnazijoje šurmuliavo nuo pat ryto. Pasigrožėję istoriją menančia mokyklos paroda, visi rinkosi gimnazijos salėje, kur buvo pristatyta specialiai mokyklos šimtmečiui išleista knyga „Joniškio gimnazijos istorija 1919–2019“. Pristatymo metu kalbėjo knygos leidėjos. Mokyklos jubiliejaus proga taip pat išleista ir Leono Karaliūno knyga-albumas „Joniškio gimnazijiai – 100 metų. 1919–2019“.

„Aušros“ gimnazijos bendruomenė visus kvietė vėl pasivaikščioti po mokyklą, sutikti seniai matytus draugus, apkabinti buvusius mokytojus ir atrasti jaunystės prisiminimus. Pilnutėlėje gimnazijos salėje prasidėjo sveikinimų dalis. Dovanas ir šiltus žodžius „Aušros‘‘ gimnazijos bendruomenei skyrė ne tik Joniškio miesto ir rajono įstaigų vadovai, bet ir buvę mokyklos auklėtiniai.

Ne vienas, prisiminęs Gimnazijoje praleistus metus, braukė ašarą, kalbėdamas apie  mokykloje  dirbusius pedagogus, savo bendraklasius. Po to „Aušros“ gimnazijos bendruomenė visus pakvietė į Šv. Mišias, kurios vyko  Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje.

Svarbiausias dienos akcentas – Kultūros centre vykęs šventinis Joniškio „Aušros“ gimnazijos jubiliejui skirtas koncertas. Koncerte dalyvavo ne tik esami, bet ir buvę gimnazijos įvairių laidų auklėtiniai, tarp jų: Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistė, Joniškio garbės pilietė Sofija Jonaitytė (gimnazijos 29 laidos auklėtinė), aktoriai, dainų autoriai ir atlikėjai Eglė ir Mindaugas Ancevičiai (buvę gimnazijos auklėtiniai) ir kiti garbūs svečiai.

Koncerto metu skambėjo kompozitoriaus, nusipelniusio meno veikėjo Algimanto Vincento Raudonikio, „Aušros“ gimnazijos 16 laidos auklėtinio, muzika. Šventinį renginį vedė žinomas ilgametis TV laidų vedėjas, diktorius, žurnalistas, Joniškio garbės pilietis Juozas Šalkauskas, Urtė Oniūnaitė ir Mantas Palubeckas, kurie taip pat buvę šios mokyklos mokiniai.

Renginio metu Joniškio „Aušros“ gimnazijos 100-mečio proga Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro padėkos raštais buvo apdovanoti: gimnazijos direktorius Vidmantas Sutnikas, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vitalija Mačiulienė, mokytojos Birutė Jurgaitytė, Edita Poliakienė, Giedrė Motiejuitė.

Joniškio rajono savivaldybės mero Vitalijus Gailiaus padėkos raštais apdovanotos istorijos knygos, skirtos mokyklos šimtmečiui, bendraautorės Rita Urnėžiūtė ir Giedrė Lastauskienė bei pagerbti buvę ir esami „Aušros“ gimnazijos mokytojai – Rima Petraitienė ir Pranas Petraitis, Regina Šimkuvienė ir Irena Povilaitienė, Valė Danielienė  ir Rimantas Jasilionis, Loreta Jankauskienė, Valentas Ramonas, Daiva Vaičiūnienė, Dina Petrošiūtė ir Virginija Vitkienė – įteikti Joniškio rajono savivaldybės mero padėkos raštai. Šimtmečio proga gimnazijos mokytojus taip pat pagerbė ir padėkos raštus įteikė savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius. 

Renginių maratoną baigė šventinis vakaras pramogų centre „Žilvinas“, kurį vedė taip pat buvusi „Aušros“ gimnazijos auklėtinė, dabar žinoma atlikėja ir renginių vedėja Laima Tamulytė-Stončė.

Šventė pasibaigė, tačiau atsiminimai ir šiluma pasiliko žmonių širdyse.

Joniškio rajono savivaldybės administracija

Parengta pagal „Aušros“ gimnazijos informaciją
Gustės Kublickaitės, Jono Ivanausko nuotraukos

Daugiau nuotraukų – fotogalerijoje

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook