Joniškio rajono savivaldybė
2019 m. balandžio 25 d., ketvirtadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
 
Netinkamas atliekų rūšiavimas gali tapti pažeidimu

Primityviausiais būdais šiukšlių atsikratantys gyventojai netrukus vis dažniau iš savivaldybės administracijos sulauks pranešimų dėl padaryto pažeidimo. Tam, kad gyventojai atliekas rūšiuotų atsakingiau, savivaldybės administracija praėjusių metų pabaigoje įsigijo vaizdo stebėjimo kameras, kurios fiksuoja kaip daugiabučių namų gyventojai rūšiuoja atliekas, ar individualių namų gyventojai nemetą atliekų į daugiabučiams namams skirtas atliekų surinkimo aikšteles. Atliekų turėtojai apie atliekų surinkimo aikštelių stebėjimą vaizdo kameromis informuojami informacine nuoroda „Teritorija stebima vaizdo kameromis“, kuri pritvirtinta prie atliekų surinkimo aikštelės tvoros.

Atliekų rūšiavimas pagal galiojančius teisės aktus yra kiekvieno atliekų turėtojo pareiga, todėl atliekų rūšiavimas turėtų tapti kiekvieno iš mūsų įprastu dalyku ir neatsiejama kasdienės veiklos dalimi.

Joniškio rajono savivaldybės atliekų tvarkymo taisyklės reglamentuoja atliekų tvarkymo reikalavimus, kuriuose nurodoma, kad komunalinių atliekų turėtojai privalo rūšiuoti susidarančias komunalines atliekas į  frakcijas ir išmesti į tam skirtus konteinerius.  

Draudžiama mesti į konteinerius gruntą, degančias ar karštas atliekas, farmacines, medicinines atliekas, buityje susidarančias pavojingas, elektros ir elektroninės įrangos atliekas, pilti į konteinerius chemines medžiagas, srutas, nuotekas bei skystas atliekas. Prieš išmetant mišrias komunalines atliekas į konteinerį, jas reikia sudėti į plastikinius (polietileninius) maišelius ir juos užrišti.

Savivaldybės administracijos specialistai pastebi, kad prie daugiabučių namų atliekų surinkimo aikštelių paliekamos padangos, statybinės atliekos, baldai –  juos gyventojai turėtų  pristatyti į Bariūnų didelio gabarito atliekų surinkimo aikštelę (Plento g. 4, Bariūnų k., Saugėlaukio sen., Joniškio r., tel. 8 676 41 222) arba sukrauti tik tada, kai pagal atliekų vežimo grafiką vežėjas planuoja juos surinkti.

Statybinės atliekos po būsto remonto darbų negali pakliūti į atliekų surinkimo konteinerius. Gyventojai, norintys pradėti būsto remonto darbus, privalo prieš 7 dienas pateikti savivaldybės administracijai pranešimą apie planuojamus būsto remonto darbus, o remonto atliekas pristatyti į Bariūnų didelio gabarito atliekų surinkimo aikštelę. Išpilti statybines atliekas į komunalinių atliekų konteinerius, stovinčius prie daugiabučių gyvenamųjų namų, griežtai draudžiama.

Palikti be kokias atliekas už atliekų surinkimo aikštelės ribų yra toks pats pažeidimas, kaip ir išmesti jas bet kurioje kitoje neleistinoje vietoje. Prie aikštelių įrengtos vaizdo stebėjimo kameros fiksuoja žmones, atliekas atvežusių automobilių numerius, pagal kuriuos nustatomi netinkamai atliekomis atsikratantys asmenys. Identifikavus tokius atvejus, pažeidėjams taikomos administracinio poveikio priemonės.

Gyventojai, kurie mišrias komunalines atliekas meta į kitiems asmenims priklausančius ar kitiems atliekų turėtojams priskirtus mišrių komunalinių atliekų konteinerius (pvz., į kaimyninio daugiabučio namo konteinerį ar iš individualių valdų ar kolektyvinių sodų į daugiabučių namų konteinerius), daro pažeidimą, už kurį pagal Lietuvos Respublikos administraciniu nusižengimų kodekso 367 straipsnį „Savivaldybių patvirtintų atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimas“ numatyta bauda iki 600 Eur.

Individualių namų gyventojai, netinkamai rūšiuojantys atliekas, nelieka nepastebėti. Šių gyventojų atliekų tvarkymo reikalavimų pažeidimus fiksuoja VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro Atliekų surinkimo ir transportavimo kontrolės tarnyba (Ežero g. 16, LT-76356 Šiauliai, tel. (8 41) 421 599, 520 761.

Šios tarnybos kontrolieriai klijuoja įspėjimo lapelius apie netinkamą atliekų rūšiavimą ant individualiems namams priklausančių konteinerių. Užklijuotas lipdukas su užrašu „NEIŠTUŠTINTI“ įpareigoja atliekų turėtoją iš naujo perrūšiuoti atliekas savo namų valdoje ir tik tada jas perduoti atliekų vežėjui. Jei atliekų surinkimo konteineriuose yra daiktų ir (ar) atliekų, kurių buvimas juose neleistinas, konteineriai nebus ištuštinami.

Didelių gabaritų atliekos ir naudotos padangos iš gyventojų surenkamos apvažiavimo būdu pagal grafiką ne rečiau kaip 2 kartus per metus, tad jeigu tokių atliekų išvežimas nepatogus, gyventojai patys turi minėtas atliekas (pvz. buitinę techniką, baldus), pristatyti į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę. Vežant šias atliekas būtina turėti asmens dokumentą.

Draudžiama mišrių komunalinių atliekų surinkimo kolektyviniuose (bendruose) konteineriuose deginti atliekas, raustis juose, išimti iš jų atliekas.

Su Joniškio rajono savivaldybės atliekų tvarkymo taisyklėmis galima susipažinti čia.

Infrastruktūros skyriaus
Viešosios tvarkos poskyrio informacija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook
 
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29300102030405
Balandis
    2019