Joniškio rajono savivaldybė
2018 m. balandžio 25 d., trečiadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
 
Mokinių nemokamo maitinimo skyrimas

Administracinės paslaugos apibūdinimas

Mokiniai turi teisę į nemokamą maitinimą (pietus) ir vasaros atostogų metu mokyklose organizuojamose dieninėse vasaros poilsio stovyklose, jeigu vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės kaip 1,5 valstybės remiamų pajamų (toliau – VRP) dydžio (153 Eur).

Savivaldybės tarybos nustatytais atvejais, mokiniai turi teisę į nemokamą maitinimą (pietus) ir vasaros atostogų metu mokyklose organizuojamose dieninėse vasaros poilsio stovyklose, jeigu vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės kaip 2 valstybės remiamų pajamų (toliau – VRP) dydžiai (204 Eur).

Mokiniai turi teisę į nemokamą maitinimą (pusryčius), jeigu vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra ne daugiau kaip 1 valstybės remiamų pajamų (toliau – VRP) dydžio, kai mokinys (mokiniai) mokosi pagal bendrojo ugdymo (pradinio, pagrindinio, vidurinio ar specialiojo) programą. Patikrinus šeimos gyvenimo sąlygas, mokiniams gali būti skiriamas nemokamas maitinimas išimties atvejais.

Pareiškėjas – vienas iš mokinio tėvų, globėjų (rūpintojų), pilnametis mokinys ar nepilnametis mokinys, kuris yra susituokęs arba emancipuotas.

Prašymas-paraiška pateikiamas Joniškio rajono savivaldybės seniūnijoje, pagal gyvenamą vietą, raštu asmeniškai ,paštu, elektroniniu būdu, kai valstybės elektroninės valdžios sistemoje teikiama elektroninė paslauga, arba per įgaliotą asmenį.
Asmenį apie priimtą sprendimą informuoja Socialinės paramos ir sveikatos skyrius ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo sprendimo apie paskirtą socialinę paramą priėmimo dienos.

Teisės aktai, reguliuojantys administracinės paslaugos teikimą

1. Lietuvos Respublikos socialinės paramos mokiniams įstatymas
2. Mokinių nemokamo maitinimo mokyklose tvarkos aprašas, patvirtintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2009 m. gruodžio 23 d. nutarimu Nr. 1770

3. Kreipimosi dėl socialinės paramos mokiniams ir jos skyrimo tvarkos aprašas, patvirtintas Joniškio rajono savivaldybės tarybos 2014 m. birželio 19 d. sprendimu Nr. T-88 (2016 m. kovo 31 d. sprendimo Nr. T-61 redakcija)
4. Mokinių nemokamo maitinimo Joniškio rajono savivaldybės mokyklose tvarkos aprašas, patvirtintas Joniškio rajono savivaldybės tarybos 2014 m. birželio 19 d. sprendimu Nr. T-89 (su pakeitimu, padarytu 2016 m. gegužės 31 d. sprendimo Nr. T-95).

Informacija ir dokumentai, kuriuos turi pateikti asmuo

1. Prašymas-paraiška socialinei paramai mokiniams gauti.
2. Asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas (pasas, asmens tapatybės kortelė ar naujo pavyzdžio vairuotojo pažymėjimas).
3. Vaiko (vaikų) gimimo liudijimo (ų) kopija.
4. Pažymos apie pajamas, gautas per 3 praėjusius kalendorinius mėnesius iki kreipimosi mėnesio, arba kreipimosi mėnesio pajamas, jeigu kreipimosi mėnesį, palyginti su 3 praėjusiais kalendoriniais mėnesiais, pasikeitė pajamų šaltinis arba bendrai gyvenančių asmenų sudėtis.

5. Įmonės, įstaigos, organizacijos, antstolio ar garantinio vaikų išlaikymo fondo išduotą pažymą apie lėšas vaikui (vaikams) išlaikyti.

6. Pažymą (pažymas) iš mokyklos, kad negauna valstybės išlaikymo.

Jeigu socialinė parama mokiniui būtina ir  mokinio tėvai, globėjai (rūpintojai) nesikreipia dėl socialinės paramos mokiniams, mokykla savivaldybės administracijai pateikia tik turimą informaciją, reikalingą socialinei paramai mokiniams skirti.

Informacija ir dokumentai, kuriuos turi gauti pati savivaldybės administracija (prašymą nagrinėjantis tarnautojas) ir nereikalauti iš asmens

Pasinaudojant programa „Parama“, gaunami duomenys iš:
1. Gyventojų registro tarnybos (A. Vivulskio g. 4 A, 03220 Vilnius, www.gyvreg.lt) – apie deklaruotą gyvenamąją vietą, šeiminę padėtį;
2. Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (Konstitucijos pr. 12, 09308 Vilnius, www.sodra.lt) ir jos teritorinių skyrių –  apie asmens gaunamas pajamas ir išmokas;
3. Lietuvos darbo biržos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (Geležinio Vilko g. 3A, 03131 Vilnius, www.ldb.lt) ir jos teritorinių skyrių – apie mokamas nedarbo socialinio draudimo išmokas;
4. Nacionalinės mokėjimo agentūros (Blindžių g. 17, 08111 Vilnius, www.nma.lt) – apie asmens gautas išmokas žemės ūkiui remti;
5. Mokinių registro (www.itc.smm.lt) – apie vyresnių nei 16 metų besimokančių asmenų mokymosi įstaigas ir programas
6. Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (Švitrigailos g. 10, 03223 Vilnius, www.ndnt.lt) ir jos teritorinių skyrių – apie asmens nedarbingumo lygį.
7. Registrų centro (www.registrucentras.lt) – apie asmens turimą turtą.

Administracinės paslaugos teikėjas

Laima Lesutienė, Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vyriausioji socialinių išmokų specialistė,
tel. (8 426) 69 154, el. p. laima.lesutiene@joniskis.lt

Administracinės paslaugos vadovas

Laima Klemienė, Joniškio rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius vedėja, tel. (8 426) 69 154, el. p. laima.klemiene@joniskis.lt

Administracinės paslaugos suteikimo trukmė

Sprendimas dėl socialinės paramos mokiniams (nemokamo maitinimo) priimamas ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo prašymo-paraiškos ir visų reikalingų dokumentų gavimo dienos.

Administracinės paslaugos suteikimo kaina (jei paslauga teikiama atlygintinai)

Paslauga teikiama neatlygintinai.

Prašymo forma, pildymo pavyzdys ir prašymo turinys

Prašymo-paraiškos socialinei paramai mokiniams gauti forma SP-11, patvirtinta Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2005 m. birželio 27 d. įsakymu Nr. A1-183 „Dėl kai kurių socialinei paramai gauti reikalingų formų patvirtinimo“.

Prašymo formą galite rasti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos interneto svetainėje www.socmin.lt.
Jeigu kreipimosi dėl socialinės paramos mokiniams metu bendrai gyvenantys asmenys ar vienas gyvenantis asmuo gauna piniginę socialinę paramą pagal Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymą, pateikiamas laisvos formos prašymas socialinei paramai mokiniams gauti.

Informacinės ir ryšių technologijos, naudojamos teikiant administracinę paslaugą

Socialinės paramos šeimai informacinė sistema SPIS suteikia galimybę užsisakyti socialinės paramos (mokiniams) paslaugą.

Administracinės paslaugos teikimo ypatumai

Paslauga yra galutinė.
Asmeniui atvykus į Joniškio rajono savivaldybės administracijos seniūniją, įgaliotas darbuotojas įsitikina piliečio asmens tapatybe ir įvertina pateiktus dokumentus.
Paslaugai gauti reikalingi dokumentai nurodyti šio aprašymo skyriuje „Informacija ir dokumentai, kuriuos turi pateikti asmuo“.

Pareiškėjas turi teisę kreiptis dėl nemokamo maitinimo nuo kalendorinių metų liepos 1dienos ir visus mokslo metus nuo teisės į nemokamą maitinimą atsiradusios dienos.

Jeigu mokiniui nebuvo skiriamas nemokamas maitinimas paskutinį mokslo metų mėnesį, dėl nemokamo maitinimo mokykloje organizuojamoje dieninėje vasaros poilsio stovykloje galima kreiptis nuo gegužės 1 d.

Jeigu socialinė parama mokiniui būtina ir  mokinio tėvai, globėjai (rūpintojai) nesikreipia dėl socialinės paramos mokiniams, mokykla apie tai informuoja savivaldybės administraciją.

Būtinų veiksmų, atliekamų teikiant administracinę paslaugą sekos schema

 Įvertinkite paslaugą

Jūsų komentaras
Vardas, Pavardė:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra
Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaPaskutinis atnaujinimas: 2017-02-02 15:32:30
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829303101
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30010203040506
Balandis
    2018