Joniškio rajono savivaldybė
2018 m. gegužės 23 d., trečiadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
 
„Laisvės skrydis“: švęskime Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį kūrybingai

Jau ketvirtus metus Joniškio kultūros centras kviečia joniškiečius įsijungti į pilietiškumo akciją „Laisvės skrydis“. Šiemet, pasitinkant Lietuvos valstybės šimtmetį, Joniškio kultūros centro bendruomenė viliasi ypatingo Joniškio miesto (ir rajono) įstaigų bei pavienių gyventojų dėmesio šiai pilietiškumo apraiškai.

Primename, kad akcija „Laisvės skrydis“ – tai kūrybiška mūsų visų santalka, siekianti suvienyti Joniškio rajono bendruomenę vienam tikslui – papuošti savo miestą, rajoną laisvės metaforą įkūnijančiais simboliais – Lietuvos vėliavos spalvų paukščiais. Akcija siūlo galimybę mums visiems parodyti, kad esame aktyvūs, išradingi, vieningi savo miesto, rajono šeimininkai, turintys ambicijų ir kūrybinių galių reprezentuoti savo gyvenamos vietos savitumą.

Tad (kaip ir kasmet) kviečiame kurti akcijos „Laisvės skrydis“ oro sąlygoms atsparius simbolius ir jais puošti mūsų miesto viešas erdves – aikštes, skverus, įstaigų, organizacijų, pavienių namų teritorijas, namų fasadus, langus ir pan. Kaip ir kasmet, pilietiškumo akciją sudaro trys etapai, kuriuos jungia mums visiems svarbios valstybinių švenčių datos – Laisvės gynėjų diena (sausio 13-oji), Lietuvos valstybės atkūrimo diena (vasario 16-oji) ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena (kovo 11-oji). Šie etapai žymi pilietiškumo akcijos procesą – nuo sausio 13-osios iki vasario 16-osios vyksta „Laisvės skrydžio“ simbolių kūryba ir jos rezultato įkurdinimas miesto bei rajono viešose erdvėse.

Nuo vasario 16-osios iki kovo 11-osios –  akcijos „Laisvės skrydžio“ paukščiai puošia Joniškio miesto ir rajono teritorijas. Na, o kovo 11-ąją, švęsdami Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, visi,  įsijungę į šią pilietiškumo akciją, susitiksime „Laisvės skrydžio“ kūrėjų padėkos koncerte, kuriame džiaugsimės pasiektu kūrybiškos bendrystės rezultatu.

Kaip jau minėta, šių metų pilietiškumo akcija „Laisvės skrydis“ – ypatinga, žyminti mūsų valstybės atkūrimo šimtmečio jubiliejų. Todėl vasario 16-ąją Miesto centro aikštėje išvysime įspūdingą šios akcijos idėją apjungiantį simbolį –  stilizuoto Laisvės paukščio šviesos instaliaciją, kurią pagal Kultūros centro pasiūlytą viziją kuria interaktyvių menų ir kūrybinių industrijų projektų platforma „Kūrybinių industrijų dokas“.

Tad mūsų valstybės šimtmečio šventę pasitiksime ne tik su gausiu jūsų kūrybiškumo derliumi, bet ir deramai pažymėdami šią svarbią datą – tradiciškai bursimės prie Nepriklausomybės paminklo, susitiksime pagerbti Mykolo Arkangelo statulėles pelniusius garbiuosius joniškiečius, mėgausimės puikia unikalaus vyrų ansamblio „QUORUM“ koncertine programa, o temstant visi kartu įžiebsime didžiulį „Laisvės skrydžio“ šviesos simbolį, kuriuo džiaugsimės visą mėnesį.

Kviesdami kuo aktyviau ir kūrybiškiau įsijungti į akciją „Laisvės skrydis“, primename, kad,  kaip ir kasmet, norintys puošti mūsų pasiūlytais laisvės simboliais Joniškio erdves parašykite mums laišką el. paštu laisvesskrydis@gmail.com bei pasidalinkite savo sumanymais.

Laiške nurodykite vardą pavardę ar organizacijos, įstaigos pavadinimą ir erdvę, kurioje viliatės įkurdinti savo sukurtus paukščius. Labai svarbu, kad paukščiai, nutūpsiantys numatytose lauko erdvėse, būtų atsparūs žiemos sąlygoms, kad  galėtumėme jais gėrėtis iki pat numatytos akcijos pabaigos.

Mieli joniškiečiai, susitelkime ir įrodykime sau ir mūsų miesto svečiams, kad esame ypatingas miestas – ne tik laisvas kritiškai mąstyti, vardinti mūsų trūkumus, nesklandumus, ne tik imti ir reikalauti, bet ir duoti. O duoti turime ką. Nes savito miesto samprata visų pirma yra jo žmonių bendrystė ir kūrybiškas jos išsipildymas. Tad nuo šiandien – į „Laisvės skrydį“! 

Joniškio kultūros centro informacija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook
 
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Gegužė
    2018