Joniškio rajono savivaldybė
2020 m. balandžio 7 d., antradienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
2016-01-07
Laba diena. Norėčiau pasiteirauti: mano vaikui suėjo trys metukai ir socialiniame skyriuje kad prasitęsčiau vaiko išmoką ir soc. pašalpą reikalauja kad prisiregistruočiau darbo biržoje. Man įdomu kokiu pagrindu reikia registruotis į darbo biržą? Nes ligonių kasose dėl draustumo esu parašiusi prašymą kad auginsiu vaiką iki 8 metukų, negaliu eiti į darbo biržą dėl darbo, nes vaikas auga namuose, o ir vaiko į darželį leisti galimybės neturiu, nes neleidžia finansinės galimybės.

Kreipiantis piniginės socialinės paramos, asmuo arba bendrai gyvenantys asmenys, turi atitikti LR Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo sąlygas, teisei į piniginę socialinę paramą. Jūsų atveju, pareiškėjas turi atitikti įstatymo 8 str. 1 d. 8 p, kai vienas iš tėvų ar globėjų augina: vaiką (įvaikį) ar vaikus(įvaikius) iki 3 metų; pagal gydytojų rekomendaciją nelankantį švietimo įstaigos vaiką (įvaikį) ar vaikus (įvaikius) iki 8 metų; nelankantį švietimo įstaigos vaiką (įvaikį) ar vaikus (įvaikius) dėl to, kad švietimo įstaigose, vykdančiose ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, nėra vietų, arba dėl to, kad bendrai gyvenantys asmenys gyvena kaimo vietovėje didesniu kaip trijų kilometrų atstumu nuo švietimo įstaigos, vykdančios ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, ir savivaldybėje neteikiamos vaiko vežimo paslaugos, bet ne vėliau iki teisės aktų nustatyta tvarka privaloma leisti vaiką (vaikus) mokytis pagal pradinio ugdymo programą.

Kreipiantis išmokos vaikui – bendrai gyvenančių asmenų auginamam vaikui, kai vaikas yra nuo 2 iki 7 metų, yra skiriama ir mokama 0,4 bazinės socialinės išmokos dydžio išmoka per mėnesį, jeigu vidutinės bendrai gyvenančių asmenų pajamos, nustatytos Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo 17 straipsnio 1 dalyje, vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės negu 1,5 valstybės remiamų pajamų dydžio (153,00 €).

Pagarbiai,

Joniškio r. savivaldybės administracijos
Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus
Vyriausioji socialinių išmokų specialistė,
Violeta Šibanova
Tel. 8 426 69154,
el p. violeta.sibanova@joniskis.lt
www.joniskis.lt

Atgal