Joniškio rajono savivaldybė
2019 m. sausio 18 d., penktadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
 
Kepalių kaimo bendruomenė įgyvendino projektą

„Statėme, statėme ir pagaliau pastatėme!“ – tokiais žodžiais praėjusį šeštadienį šventę Kepalių kaimo bendruomenės namų kieme pradėjo renginio vedėja Irena Šimkuvienė. Proga švęsti buvo didžiulė. Bendruomenė baigė įgyvendinti projektą „Pusės krepšinio aikštelės įrengimas bendruomenės namų kieme“.

Paraiška buvo teikta Žemės ūkio ministerijai pagal veiklos sritį „Kaimo vietovės viešųjų erdvių sutvarkymas, pritaikant jas kaimo gyventojų poreikiams“. Bendruomenei pasisekė, ir ji pateko tarp laimingųjų, kuriems buvo skirta valstybės parama.

Projekto tikslas – gerinti kaimo infrastruktūrą, gražinti aplinką, sutvarkyti viešąją erdvę, skatinti bendruomenės narių fizinį aktyvumą, sudaryti sąlygas krepšinio sportui propaguoti.

Projekto uždaviniai: įtraukti kuo daugiau bendruomenės narių į aktyvią sportinę veiklą; įrengti pusę krepšinio aikštelės bendruomenės namų kieme; sudaryti sąlygas visiems norintiems sportuoti kokybiškai įrengtoje krepšinio aikštelėje; pagražinti bendruomenės namų aplinką tinkamai prižiūrint bendruomenės namų infrastruktūrą. Galime pasidžiaugti, kad visi planuoti uždaviniai buvo įgyvendinti.

Kepalių kaimo bendruomenė užsibrėžė tikslą įsirengti kokybišką polipropileno dangos krepšinio aikštelę su krepšinio stovu, išbraižytomis linijomis. Kepaliuose krepšinis labai mėgstama sporto šaka, tačiau kaime buvo tik seniai įrengta asfaltuota krepšinio aikštelė, kuri jau nebetenkino žmonių poreikio.

Ministerija skyrė 5000 eurų. Bendra projekto vertė – 8845 eurai. Trūkstamas lėšas bendruomenė gavo kaip paramą iš rėmėjų. Žemės ūkio bendrovė „Kepaliai“ skyrė 2000 eurų, o Joniškio rajono savivaldybės administracija prisidėjo 1500 eurų kofinansavimu iš Joniškio rajono savivaldybės kaimo plėtros programos lėšų. Esame be galo dėkingi rėmėjams, visiems kaimo savanoriams, draugams, giminėms ir bičiuliams, prisidėjusiems savo darbu, idėjomis, pasiūlymais ir pagalba.

Rugpjūčio 25 d. visi kaimo gyventojai buvo pakviesti į iškilmingą krepšinio aikštelės atidarymą. Buvo padėkota visiems geradariams už jų prisidėjimą prie projekto įgyvendinimo, bendruomenės pirmininkė Zita Kavaliauskienė nukirpo simbolinį balionų vainiką nuo krepšinio stovo. Čia pat buvo organizuotas vaikų baudų mėtymo turnyras, išsiaiškinti taikliausios rankos savininkai.

Kai visus mažuosius šventės dalyvius pasiėmė globoti į svečius atvykusi animatorių Elzės Ir Olafo komanda, suaugusieji taip pat aktyviai dalyvavo baudų mėtymo konkurse. Taikliausi metėjai gavo dovanų krepšinio kamuolius, kitų prizų.

Kol visi linksmai žaidė, sportavo, šaunioji bendruomenės šeimininkė Roma  Bajelienė kaitino kieme stovintį kazaną, kuriame kunkuliavo troškinamas šiupinys iš įvairiausių daržovių ir gardžiai kvepiančios mėsos. Teisybės dėlei reikia pasakyti, kad patiekalas pavyko puikiai – viskas buvo suvalgyta, neliko nė trupinėlio!

Bendruomenės narė Rita Katinaitė organizavo net du seansus norintiems pabūti jos pačios įrengtame „Pabėgimo kambaryje“. Pirmą kartą savanorių komanda keliavo surasti kambaryje paslėptų valgymo reikmenų, nes nebūtų iš ko ir su kuo valgyti troškinio. Kitą kartą drąsiausieji ėjo ieškoti paslėpto saldainių kalno. Nauja veikla visus sudomino, buvo smagu pasukti galvą, rasti paslėptą užuominą, atrakinti koduotas spynas. Svarbiausia, kad galiausiai viskas baigėsi laimingai – iš kambario pavyko išeiti gyviems, visi šventės dalyviai pavalgė troškinio ir prisiragavo skanių saldainių.

Nors praėjo tik kelios dienos po aikštelės įrengimo, jau dabar matome, kiek įvairaus amžiaus žmonių susirenka čia praleisti laiko aktyviai sportuodami ir bendraudami. Tikime, kad Kepalių kaimo bendruomenės pastangos turėti bent pusę kokybiškos, modernios krepšinio aikštelės nenueis veltui, ir krepšinio žaidimas taps kasdiene daugelio kaimo gyventojų laisvalaikio praleidimo forma.

Kepalių kaimo bendruomenės informacija

 

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook
 
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Sausis
    2019