Joniškio rajono savivaldybė
2019 m. rugpjūčio 21 d., trečiadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Joniškio garbės piliečio vardas – Lietuvos operos solistui, kraštiečiui Vaclovui Daunorui

Žagarės vyšnių festivalio metu kraštiečiai susitiko su gerbiamu Lietuvos operos ir baleto teatro artistu Vaclovu Daunoru renginyje „Žagare, mano Žagarėle...“. Ne viena lietuvių karta užaugo skambant Vaclovo Daunoro atliekamiems klasikiniams kūriniams ar kuris  nebūtų girdėjęs jo atliekamos „Kur balti keliai...“

Žinomiausią ilgametį Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistą, nepriekaištingos vokalinės technikos ir unikalių gabumų menininką, vokalo pedagogikos profesorių, žagarietį Vaclovą Daunorą,  gausiai susirinkę kraštiečiai pasitiko skambant šiam kūriniui. Tėviškės ilgesys, kraštiečių meilė ir pripažinimas...

Vaclovas Daunoras – vienas iš nedaugelio Lietuvos operos dainininkų, kuriam teko dainuoti garsiausiose Italijos „La Scala“ ir JAV „The Metropolitan Opera“ scenose. Jis laimėjo ne vieną tarptautinį konkursą, dainavo kartu su pasaulinio garso operos solistu Lučianu Pavaročiu, šildė daugelio pasaulio šalių klasikinės muzikos mylėtojų širdis, Joniškio rajono vardą jis garsino koncertuodamas ne tik Lietuvos scenose, bet ir Bulgarijoje, Lenkijoje, Čekoslovakijoje, Vokietijoje, Švedijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Suomijoje, JAV, Kanadoje, Egipte.

Nuaidėjus plojimams, į salę įnešamos Garbės piliečio regalijos, kurias Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius ir mero pavaduotoja Vaida Aleknavičienė operos ir baleto teatro solistui,  kraštiečiui Vaclovui Daunorui įteikė už nuopelnus Joniškio kraštui: ilgametę, aktyvią kultūrinę veiklą, Joniškio krašto garsinimą Lietuvoje ir pasaulyje, ryškų indėlį į Lietuvos kultūros plėtrą.

 „Galime tik didžiuotis, jog vienas labiausiai pasaulyje išgarsėjusių lietuvių  asmenybių, gimė bei jaunystės dienas praleido mūsų krašte Žagarėje, todėl  kraštiečiams Joniškio Garbės piliečio vardo suteikimas Vaclovui Daunorui yra išskirtinis ir labai svarbus. Tai aukščiausias mūsų krašto apdovanojimas.“– teigia rajono meras V. Gailius.

Žagarės regioninio parko direktorius, Vyšnių festivalio organizatorius Mindaugas Balčiūnas žagarietį Vaclovą Daunorą sveikino atvykus į gimtąjį kraštą, pakvietė legendinį operos ir teatro solistą į karališką sostą, kuris nuo šiol puikuosis Žagarės centro skverelyje ir primins žagariečiams ne tik operos solisto nuopelnus, bet ir kraštiečių pagarbą bei meilę. Sukurto kūrinio autorius metalo meistras Milvydas Giedraitis iš Skaistgirio.

Susitikimo metu pristatyta knyga „Karalių kuria aplinka. Operos solistas Vaclovas Daunoras“, kurią gausiai susirinkusiems kraštiečiams pristatė knygos sudarytoja ir autorė, muzikologė Jūratė Katinaitė. Čia skambėjo operos solistės Sofijos Jonaitytės, Arūno Dingelio (tenoras), Tado Girininko (bosas), Aleksandro Vizbaro (fortepijonas) atliekami kūriniai.

Joniškio garbės piliečio vardas suteiktas rajono savivaldybės tarybos birželio 27 d. spendimu T-135.

 

Joniškio rajono savivaldybės administracijos informacija

 

    

 

 

 

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook