Joniškio rajono savivaldybė
2017 m. rugsėjo 22 d., penktadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Dienos klausimas
Ar Jūs pasitikite Joniškio rajono savivaldybės institucijomis, įmonėmis ir įstaigomis?
Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Balsavo: 190 žmonių
Gasčiūnai kviečia į savo herbo ir vėliavos šventinimą

Gasčiūnų kaimo bendruomenė visuomenei pristato savo herbą, vėliavą ir antspaudą. Ta proga šį šeštadienį Gasčiūnų bažnyčioje rengiamos iškilmės, kurių metu bus šventinamas herbas ir vėliava.

„Tai dar vienas žingsnis, įprasminantis kaimą, jo istoriją ir žmones. Manome, kad tai yra svarbu, ypač tokiam mažam kaimui, kuriam istorija nebuvo gailestinga, bet tuo pat metu ir nesutrukdė atsitiesti, eiti į priekį“, – sako Gasčiūnų kaimo bendruomenės pirmininkė Inga Karbauskienė. Jos teigimu, sukurti kaimo herbą nuspręsta iš karto po to, kai Gasčiūnai tapo šių metų Lietuvos mažąja kultūros sostine, atstovaujančia visai Šiaulių apskričiai.

„Natūralu, kad mažosios kultūros sostinės vardas mums leidžia ne tik gauti daugiau dėmesio, bet ir ant pečių užkrauna daug atsakomybės. Stengdamiesi pagerbti mūsų kaimą plačiąja prasme, nusprendėme sukurti ir oficialiai įregistruoti Gasčiūnų kaimo herbą. Tam, kad kiti dar daugiau sužinotų apie mus, ir tam, kad mūsų aktyvūs žmonės jaustųsi labiau įvertinti, nes jie išties to verti“, – pasakoja I. Karbauskienė.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė Gasčiūnų herbą patvirtino likus kelioms savaitėms iki jos vizito Gasčiūnuose.

Herbą gasčiūniečiams sukūrė Lietuvoje gerai žinomas joniškietis dailininkas, Vilniaus dailės akademijos profesorius emeritas Juozas Galkus, vėliavą išsiuvinėjo žinoma dailininkė, tekstilininkė Regina Každailienė. Prof. J. Galkus teigia, kad per daug domėtis Gasčiūnų istorija ir kaimui reikšmingais dalykais nereikėjo, kadangi visa tai jam ir taip buvo gerai žinoma.

„Pats esu tarsi gasčiūniečių kaimynas. Mano visa vaikystė prabėgo gimtajame Šimkūnų kaime, esančiame vos 8 km. nuo Gasčiūnų. Prisipažinsiu, man buvo didelė garbė sulaukti vietos bendruomenės prašymo sukurti herbą. Tai dariau su džiaugsmu“, – pasakoja prof. J. Galkus. Jo teigimu, bendruomenės pasirinktas herbo variantas, kuriame – kviečio varpą laikantis gandras, atspindi tiek kaimo istoriją, tiek nūdieną. 

„Mūsų kraštuose gandras – dažnas svečias. Lygumų ką tik suartuose laukuose – gandrai. Stulpuose – gandralizdžiai, kuriuose gandrai saugoja ir moko savo palikuonis. Tai išties laukiamas ir gerbiamas krašto paukštis, ir tai ypač artimo ryšio su gamta simbolis. O ką jau kalbėti apie Gasčiūnų ir aplinkinių kaimų darbščius žemdirbius! Tad kviečio varpa, manau, labai taiklus to įprasminimas“, – naujojo Gasčiūnų herbo idėją aiškina jo autorius prof. J. Galkus.

Jis sako paskutinį kartą Gasčiūnuose lankęsis maždaug 2005 m., kai vyko į dailininkų plenerą Jakiškiuose. „Iš Vilniaus, vykdamas į Joniškio kraštą, niekada nevažiuodavau pagrindiniais keliais. Visuomet rinkdavausi tuos, kurie vesdavo per kaimus. Ir užsukau į Gasčiūnus. Jau tuomet pamačiau, kad kaimas – išties įspūdingas savo tvarka, aplinka. Labai graži bažnyčia. O šiandien apie Gasčiūnus vis išgirstu per radiją, televiziją“, – sako Gasčiūnų herbo autorius.

Prof. J. Galkus kartu su joniškiečių draugijos „Sidabra“ prezidente, gamtos mokslų daktare Giedre Lastauskiene ketina dalyvauti herbo ir vėliavos šventinimo iškilmėse Gasčiūnuose.

Šventė Šv. Stanislovo Kostkos bažnyčioje vyks šį šeštadienį, rugsėjo 16 d., 15.00 val. Šv. mišias aukos ir herbą bei vėliavą šventins Joniškio dekanas klebonas Eduardas Semaška, koncertuos kanklių trio „Aušrinė“. Gasčiūnų kaimo istoriją primins ilgametė mokytoja Teresa Lengvinienė, renginį ves gasčiūnietis, LRT radijo žurnalistas Edvardas Kubilius.

Renginį organizuoja Gasčiūnų kaimo bendruomenė kartu su Joniškio istorijos ir kultūros muziejumi. Asmuo pasiteirauti: Edvardas Kubilius, Gasčiūnų kaimo bendruomenės atstovas, mob. tel. 8 608 077 54, el. p  realedis@gmail.com.

Gasčiūnų kaimo bendruomenės informacija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook

 
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293001
Rugsėjis
    2017