Joniškio rajono savivaldybė
2018 m. rugsėjo 21 d., penktadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
 
Apie savanorystę Joniškio rajone

Kasmet vis didesnį populiarumą įgaunanti savanorystės idėja skinasi kelią ir Joniškio rajone, įtraukdama į šias veiklas vis daugiau jaunų žmonių. Siekiant populiarinti savanorystę, skatinančią jaunus žmones nebijoti dirbti darbo, nenešančio pelno, praėjusį penktadienį į pasitarimą sukviesti rajono organizacijų, kurios yra akredituotos priimti savanorius, atstovai.

Diskusijoje kartu su Joniškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėju Jonu Novogreckiu, savivaldybės jaunimo reikalų koordinatore Vilma Bartašiene aptarti savanoriavimo principai, sėkmės ir nesėkmės istorijos, savanorystės nauda įstaigoms ir patiems savanoriams, kalbėta apie savanorių skaičiaus didinimo galimybes.

Joniškio rajone yra 7 akredituotos įstaigos, priimančios savanorius.

Atvirame jaunimo centre vykdant projektą „Atrask save“ per 2016–2017 m. jau savanoriavo 19 jaunuolių, dar vienas taps savanoriu artimiausiu metu. Šio centro socialinė pedagogė Juventa Jurgelienė pasidžiaugė, kad centrui pavyksta pritraukti savanorius iš toliau, ne tik iš Joniškio miesto.

Centre jau savanoriavo jaunimas iš Žagarės miesto, Maldenių, Žiurių, Bariūnų, Skaistgirio, Gataučių ir Reibinių kaimų. Ji teigė, kad vienas savanoris buvo atvykęs net iš Kauno, nes savanoriauti galima visur. Taip pat Joniškio rajono jaunimas savanoriauja tarptautiniuose projektuose ERASMUS, štai Laurynas Jonušas šiemet savanoriavo Portugalijoje.

LDB Šiaulių teritorinės darbo biržos Joniškio skyrius taip pat įgyvendina projektą „Atrask save“. Anot skyriaus vedėjos Raimundos Eugenijos Falkauskienės, pernai jie turėjo 3, o šiemet 4 savanorius.

VšĮ Joniškio turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Jurgita Bučinskienė gerai atsiliepė apie įstaigoje dirbusius 3 savanorius, kurie pasiūlė puikių idėjų, dalyvavo renginiuose, populiarino centrą.

Visų įstaigų, priimančių savanorius, atstovai sutartinai pasakojo, kad jauni žmonės noriai atlieka pavestas užduotis, jie būtų puikūs darbuotojai, tačiau nėra galimybės įdarbinti juos pas save. Baigę savanorystę kai kurie, kiek žinoma, įsidarbino patys savo jėgomis kitur.

Jaunimo reikalų koordinatorė Vilma Bartašienė priminė, kad Joniškio rajono savivaldybės administracija taip pat priima projekte „Atrask save“ dalyvaujančius praktikantus ir atsiliepimai apie jaunimą tiktai geri.

Savanorystės nauda

Savanoriams nėra atlyginama piniginiu atlygiu, jiems atlygis kitoks – savanoriai už savo darbą gauna emocinį pasitenkinimą, savirealizaciją, dalyvavimą bendraminčių grupėje, mokymosi procesą, darbinę patirtį, naujus socialinius ir profesinius įgūdžius, supratimą, palaikymą ir t. t. Tai taip pat yra atlygis, tik išreikštas ne pinigine forma. Savanorystės tikslas – kažką kitiems suteikti arba duoti: laiką, gebėjimus, žinias, artimą ryšį ir pan.

Kaip nurodyta LR savanoriškos veiklos įstatyme (2011 06 22 Nr. XI-1500), savanoriškos veiklos organizatorius gali kompensuoti savanoriui su savanoriška veikla susijusias išlaidas. Savanoris taip pat gauna dienpinigius – 70 Eur per mėnesį, savanoriškos veiklos sutarties galiojimo laikotarpiui tenkančias draudimo išlaidas, privalomąjį sveikatos draudimą, kitas tarptautinėse savanoriškos veiklos programose nustatytas išlaidas ir gauna savanorio sertifikatą, kuris pripažįstamas Europoje.

Nuo 2018 m. stojantiesiems į aukštąsias mokyklas numatoma skirti papildomo 0,25 konkursinio balo dalį už dalyvavimą jaunimo nacionalinėje arba tarptautinėje savanoriškoje veikloje, kuri yra ne trumpesnė negu 3 mėnesiai.

Kviečiame tapti savanoriškos veiklos organizatoriais, kuriais gali būti Lietuvos Respublikoje įregistruoti: labdaros ir paramos fondai, biudžetinės įstaigos, asociacijos, viešosios įstaigos, religinės bendruomenės, bendrijos ir religiniai centrai, tarptautinių visuomeninių organizacijų filialai, atstovybės, politinės partijos, profesinės sąjungos.

Daugiau informacijos

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacija ir nuotrauka

 

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook
 
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Rugsėjis
    2018