Joniškio rajono savivaldybė
2019 m. lapkričio 12 d., antradienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Ant užšalusių vandens telkinių elkitės saugiai

Prasidėjus žiemiškiems orams, žmonės aktyviai leidžia laisvalaikį – susirenka pramogauti ant užšalusių vandens telkinių. Be žvejų, ant užšalusių vandens telkinių renkasi pramogų išsiilgę vaikai ir suaugusieji. Vieni su pačiūžomis, kiti – su rogutėmis. Šiuo metu daugelis pramogautojų ant ledo jaučiasi saugūs, tačiau ledas bet kada gali būti klastingas ir pavojingas, tad lipant ant jo reikia būti atsargiems.

Joniškio rajono savivaldybės taryba 2018 m. vasario 15 d. sprendimu Nr. T-25 patvirtino Joniškio rajono savivaldybės saugaus elgesio paviršinių vandens telkinių vandenyje ir ant paviršinių vandens telkinių ledo taisykles. Trečiame taisyklių skyriuje „Saugaus elgesio ant ledo reikalavimai“ nurodyta, kad vaikščioti, čiuožinėti ant užšalusio vandens telkinio, jei ledo storis mažesnis kaip 7 cm ir turi sniego priemaišų, draudžiama. Taip pat draudžiama rengti čiuožyklas ant gilesnių negu vieno metro vandens telkinių. Vaikai iki 12 metų ant ledo gali pramogauti tik su suaugusiųjų priežiūra.

Įsidėmėtina tai, kad ledo storis nėra visur vienodas. Dažnai jis būna plonesnis tose vietose, kur įšąla medžiai, medžių šakos, krūmai, nendrės, taip pat arčiau kranto ir ten, kur įteka šaltiniai ar upeliai. Taip pat apie planuojamą vaikų pramogą ant ledo būtinai turi žinoti šeimos nariai.

Siekiant apsaugoti poledinės žūklės žvejus, kartais labai rizikuojančius savo gyvybėmis, primename, kad Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėse nustatyta prievolė, nepriklausomai nuo ledo storio ar kitų aplinkybių, turėti gelbėjimosi priemonę – du lanksčia jungtimi sujungtus smaigus.

Patariame visiems laikytis numatytų reikalavimų žmonių elgesiui ant ledo ir būti pasiruošusiems neatidėliotiniems veiksmams nelaimės atveju.

Infrastruktūros skyriaus
Viešosios tvarkos poskyrio informacija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook