Joniškio rajono savivaldybė
2019 m. liepos 23 d., antradienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Dėl medžių ir krūmų kirtimo vienbučių ir dvibučių gyvenamųjų pastatų teritorijose ir žemės ūkio paskirties privačioje žemėje

Informuojame, kad nuo 2018 m. liepos 1 d. keičiasi medžių ir krūmų, augančių ne miškų ūkio paskirties žemėje, priskyrimo saugotiniems kriterijai. Norint kirsti, genėti ar kitaip pertvarkyti saugotinus želdinius, būtina turėti savivaldybės išduotą leidimą.

Saugotiniems priskiriami medžiai, augantys vienbučių ir dvibučių gyvenamųjų pastatų teritorijose privačioje žemėje:

  1. mieste – ąžuolai, uosiai, klevai, guobos, skroblai, skripstai, bukai, vinkšnos, liepos, maumedžiai, beržai, pušys – didesnio kaip 20 cm skersmens 1,3 m aukštyje;
  2. ne mieste – ąžuolai, uosiai, klevai, guobos, skroblai, skripstai, bukai, vinkšnos, liepos, maumedžiai, beržai, pušys – didesnio kaip 30 cm skersmens 1,3 m aukštyje.

Nekilnojamųjų kultūros vertybių teritorijoje saugotiniems priskiriami ąžuolai, uosiai, klevai, skroblai, skripstai, guobos, bukai, vinkšnos, pušys, eglės, maumedžiai, pocūgės, kėniai, beržai, juodalksniai, liepos, gluosniai, šermukšniai, riešutmedžiai, kaštonai, miškinės obelys ir miškinės kriaušės, kurių skersmuo didesnis kaip 20 cm 1,3 m aukštyje.

Žemės ūkio paskirties privačioje žemėje saugotiniems priskiriami medžiai – ąžuolai, uosiai, klevai, guobos, skroblai, skripstai, bukai, vinkšnos, liepos, maumedžiai, beržai, pušys – didesnio kaip 30 cm skersmens 1,3 m aukštyje.

Norint tvarkyti saugotinus želdinius privačioje žemėje reikia kreiptis į Joniškio rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyrių, tel. (8 426) 69 145.

Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus informacija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook