Joniškio rajono savivaldybė
2019 m. spalio 20 d., sekmadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Joniškiečiai kuria savo tradicijas sostinėje

Pasibaigus Joniškio miesto dienos šventei Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius pasiūlė organizuoti joniškiečių pikniką-diskusiją Vilniuje, Bernardinų sode.

Tokios iniciatyvos tikslas – burti, palaikyti ryšius su sostinėje gyvenančias kraštiečiais ir jų šeimomis, išgirsti jų lūkesčius, idėjas, kurios būtų įgyvendinamos Joniškyje, o kraštiečiai tokiu būdu prisidėtų prie gimtojo miesto gerovės kūrimo. Juk geras rezultatas yra pasiekiamas tik tada, kai buriasi nuoširdžiai savo kraštą mylintys jo patriotai.

Rugpjūčio 15 dieną UAB „Joniškio autobusų parkas“ sudarė galimybę joniškiečiams vykti į Vilniuje organizuojamą kraštiečių pikniką-diskusiją ir tuo pačiu aplankyti sostinėje gyvenančius savo vaikus, anūkus, kitus šeimos narius. Kiekvienas norintis dalyvauti piknike-diskusijoje galėjo iš anksto registruotis ir susimokėjęs už kelionės bilietą vykti į sostinę.

Idėjų netrūko

Vos tik prasidėjus renginiui, Bernardinų sodo pievelė greit pasipuošė įvairiaspalviais pledais, joniškiečių, kurie vaišino savo draugus ir pažįstamus į renginį atsineštomis lauktuvėmis, šypsenomis. Prie pastatytos fotosienelės rikiavosi būrys kraštiečių ir jų šeimos narių, norinčių įsiamžinti prie užrašo „Mes mylim Joniškį“. Kiekvienas praeivis stabtelėdavo ir pavydžiai žvelgdavo, kaip turiningai laiką leidžią savo kraštą mylintys žmonės. Toks joniškiečių vieningumas vilniečiams pasirodė pavyzdžiu, nes panašių iniciatyvų sostinė dar nėra mačiusi.

Renginyje dalyvavo sostinėje gyvenantys kraštiečiai ir joniškiečiai, atvykę į Vilnių. Joniškio rajono savivaldybės vadovai pikniko-diskusijos metu bendravo su Joniškio garbės piliečiais Giedre Lastauskiene, Juozu Šalkausku, žurnalistu Edvardu Kubiliumi, joniškiečiais Luku Svirpliu, Rūta Činčyte-Vyšniauskiene, Jonu Vyšniausku, Mindaugu Lataičiu, kitais kraštiečiais ir jų šeimos nariais.

Diskutuota apie joniškiečių grįžimo galimybes į gimtąjį kraštą, tikslą didžiuosiuose miestuose turėti iš Joniškio rajono kilusį ambasadorių, kuris vienytų tame mieste gyvenančius Joniškio krašto žmones, garsintų savo gimtąjį miestą ir realizuotų Joniškyje savo idėjas, kurių galbūt dar iki šiol nerealizavo.

Kraštiečiai domėjosi Joniškio rajone vykstančiu kultūriniu gyvenimu, juos domino, kokia situacija yra švietimo įstaigose, kokie rajono vadovų planai ateičiai, kaip keisis jų gimtasis miestas. Kalbėta, kad kituose miestuose gyvenantys joniškiečiai verslininkai galėtų nepamiršti gimtinės ir kartais prisidėti prie kultūrinių renginių organizavimo, sėkmingų jaunų žmonių iniciatyvų įgyvendinimo, istorinių vietovių įamžinimo ir pan.

Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius ir jo pavaduotoja Vaida Aleknavičienė padėkojo Joniškio garbės pilietei, joniškiečių draugijos „Sidabra“ pirmininkei  Giedrei Lastauskienei už ilgametį kraštiečių, gyvenančių Vilniuje būrimą. Jai įteikta savivaldybės vadovų dovana.

Dovanotas koncertas

Į pikniką-diskusiją susirinkusius linksmino Joniškio kultūros centro gyvo garso grupė „Septem band“ (vadovas Modestas Jukna) ir merginų tercetas „ETC“ (vadovė Dovilė Juknienė). Visi klausėsi grupės „Septem band“ atliekamų šviesios atminties Vytauto Kernagio, stilizuotų lietuvių liaudies dainų, o merginų tercetas dovanojo visiems gerai žinomus užsienio atlikėjų šlagerius. Gerą nuotaiką dovanojo ne tik gyvo garso koncertas, bet ir būrys joniškiečių, visus kviečiančių šokti ir kartu su jais linksmai praleisti šeštadienio popietę.

Pasak Joniškio rajono savivaldybės mero V. Gailiaus, šią iniciatyvą būtų galima kartoti kasmet, nes kraštiečių, gyvenančių Vilniuje, ryšys su gimtine nėra nutrūkęs ir kiekvienam yra be galo smagu pamatyti „savą žmogų“ kitame mieste.

Iniciatyvą įvertino kraštiečiai

Joniškiečio, Lietuvos Respublikos elektros ir elektronikos inžinerijos, habilituoto mokslų daktaro Ferdinando Vaitiekūno komentaras

Joniškiečio, LRT žurnalisto, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto lektoriaus Edvardo Kubiliaus komentaras

Joniškio rajono savivaldybės administracijos informacija
Linos Šutkienės nuotraukos

 

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook