Joniškio rajono savivaldybė
2021 m. sausio 21 d., ketvirtadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Prasidėjo išankstinis balsavimas 2020 m. LR Seimo rinkimuose

Šiandien prasidėjo išankstinis balsavimas 2020 m. LR Seimo rinkimuose. Šiemet jis organizuojamas net keturias dienas – spalio 5–8 d., nuo pirmadienio iki ketvirtadienio Joniškio rajono savivaldybėje adresu: Livonijos g. 4, Joniškis. Pakartotinis balsavimas  vyks spalio 19-22 dienomis. Spalio 7, 8 ir 9 dienomis balsavimas vyks specialiuosiuose punktuose: ligoninėse, socialinės globos ir rūpybos įstaigose bei bausmių atlikimo vietose.  

Spalio 9 ir 10 dienomis rinkimų komisijų nariai organizuos balsavimą rinkėjų namuose. Balsuoti namuose suteikta teisė neįgaliuosius namuose slaugantiems asmenims ir rinkėjams, esantiems saviizoliacijoje dėl COVID-19. Kaip ir anksčiau, taip ir šių Seimo rinkimų metu, pasinaudoti įstatymo jiems suteikta teise balsuoti namuose galės rinkėjai, sulaukę 70 ir daugiau metų, dėl ligos nedarbingi žmonės ir neįgalieji.

Saviizoliacijoje esantys rinkėjai kviečiami pildyti prašymo balsuoti namuose formą ir siųsti ją Vyriausiajai rinkimų komisijai el. paštu balsuok@vrk.lt arba skambinti trumpuoju numeriu 1855 ir registruoti prašymą telefonu. Prašymo balsuoti namuose formą rinkėjai turėtų pateikti iki paskutinio trečiadienio einančio prieš rinkimų dieną, t.y. iki spalio 7 d. (imtinai) ir iki spalio 21 d. (imtinai), prieš pakartotinį balsavimą. Tie rinkėjai, kurie balsuos ne toje rinkimų apylinkėje, į kurios sąrašą jie įrašyti, šią formą turėtų pateikti iki paskutinio antradienio, einančio prieš rinkimų dieną. Rinkėjo, esančio saviizoliacijoje, prašymo balsuoti namuose formą galite parsisiųsti iš čia.

Pagrindinę rinkimų dieną – spalio 11-ąją rinkėjai savo pilietinę valią galės išreikšti savo rinkimų apylinkes, kurios darbą pradės 7.00 val. ir balsavimą organizuos iki 20.00 val.

Rinkėjams einant balsuoti reikia pasiimti asmens dokumentą, dėvėti nosį ir burną dengiančią veido apsaugos priemonę bei turėti savo asmeninį rašiklį. Pamiršusiems atsinešti rašymo priemones, balsavimo vietoje bus suteikiamos daugkartinės, kurias rinkimų komisijų nariai reguliariai dezinfekuos.

Rinkėjams, patenkantiems į rizikos grupes, rekomenduojama ateiti rytinėmis balsavimo valandomis, t. y. nuo 7.00 iki 9.00 valandos, kai balsavimo vietose būna mažiau žmonių. Į balsavimo patalpą taip pat patariama nesivesti kitų asmenų, kurie nebalsuoja, stengtis nesibūriuoti bei laikytis saugaus mažiausiai vieno metro atstumo nuo rinkimų komisijų narių ir kitų rinkėjų.

 Joniškio rajono savivaldybės administracija

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook