Joniškio rajono savivaldybė
2019 m. spalio 20 d., sekmadienis
Biudžetinė įstaiga
Joniškio rajono savivaldybės
administracija
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre
Kodas 288712070
Livonijos g. 4, 84124 Joniškis
Tel. (8 426) 69 140
Faks. (8 426) 69 143
El. p. savivaldybe@joniskis.lt
Dalyvauta renginyje „Mano krašto istorija 100-mečio vingiuose“

Rugsėjo 14 d. Joniškio r. prie Reibinių kaimo neveikiančių kapinaičių vyko Europos kultūros paveldo dienoms skirtas renginys „Mano krašto istorija 100-mečio vingiuose“, į kurį susirinko gausus būrys Skaistgirio gimnazijos moksleivių, lydimų mokytojų Violetos Rudienės ir Lauros Ramanauskienės.

Gimnazistams talkino Joniškio A. Raudonikio meno mokyklos Žagarės filialo dailės mokytoja Orinta Orlickienė su savo mokinukais, Reibinių kaimo bendruomenės nariai.

Renginio metu buvo sutvarkytos Reibinių kaimo neveikiančios kapinaitės: nuvalyti samanomis apaugę antkapiniai paminklai, kaltinis metalinis kryžius ir varteliai, nuravėtos kapavietės, išgenėti krūmokšniai ir medžiai milžinai su nudžiūvusiomis šakomis, nugrėbta visa teritorija ir aplink ją, surinktos sausos šakos, nudažyti varteliai ir kaltinis metalinis kryžius, nuvalyta angelo skulptūra.

Kol vieni darbavosi, kiti už Reibinių kaimo neveikiančių kapinaičių teritorijos įsikūrė dailės plenere. Saulėtas ir šiltas oras leido mėgautis auksiniu rudenišku peizažu ir sukurti mažus stebuklus. Renginį užbaigė į vieną būrį visus suvienijęs kryžiažodžio „Skaistgirio seniūnijos kaimai“ sprendimas. 

Renginio dalyvius atvyko pasveikinti Reibinių kaimo bendruomenės pirmininkas Adolfas Kriščiūnas, Joniškio rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyriausioji specialistė Regina Leknickienė bei Skaistgirio seniūnė Virginija Kaikarienė. Visi džiaugėsi gimnazistų ir jų mokytojų iniciatyva atsigręžti į senąsias vertybes, neužmiršti savo šaknų, kviesti kaimo bendruomenių narius į savo renginius.

Projektą rėmė Kultūros paveldo departamentas ir Joniškio rajono savivaldybė.

Joniškio rajono Skaistgirio gimnazijos informacija

  

Į viršų      AtgalSpausdinimo versijaFacebook